Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chystá se Front Mission Evolved

Tak už ne tahovka, ale střílečka!

Známá SRPG série od Square Enix - Front Mission, se dočká svého dalšího pokračování s podtitulem Evolved. Prozatím se mluví jenom o X360 verzi, na níž by podle všeho měli pracovat lidé z Double Helix Games, amerického studia zodpovědného za hororový Silent Hill: Homecoming.

Front Mission Evolved přitom již nebude tahová strategie jako tomu bylo v případě předešlých dílů, ale střílečka z pohledu první osoby. V hlavní roli nicméně stále budou gigantičtí bojoví mechové a dále nová postava vojáka jménem Dylan Ramsey, která bude svědkem teroristického útoku na Manhattan. Ocitnete se v roce 2171, údajně bez jakékoliv příběhové vazby na předešlé herní kapitoly, jakkoliv zůstane možnost vyzbrojit a jinak modifikovat vašeho mecha dle osobních preferencí.

Vedle singleplayerové kampaně, v jejímž rámci bude možné opustit kokpit mecha a proběhnout se po krajině pěkně po svých, třeba kvůli možnému popovídání s NPC, se počítá i s online multiplayerem. S různými herními režimy pro vyžití. Zde by právě výše avizovaná dispozice upravit si parametry mecha měla být zcela klíčová vlastnost, protože vedle střeleckých soubojů se pochopitelně připravte i na konfrontaci na blízko, na střety tváří v tvář. Osobně bych tady očekával co-op a inteligentní týmová klání s určitou předdefinovanou hranicí, kam lze v případě upgradu mecha maximálně zajít. Níže se můžete kouknout na první obrázky...

UPDATE: potvrzeny jsou dále verze pro PC a PS3. Navíc nepůjde o střílečku z vlastního pohledu, ale third-person akci. Více již na oficiální stránce projektu, nebo na blížící se E3.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Front Mission Evolved

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Comments