Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chystá se MMO podle Harryho Pottera?

Více o Pottermore 23. června.

Filmová série bude v létě uzavřena druhým dílem Relikvie smrti a majitelé práv na Harryho Pottera už by tak neměli pořádně na čem vydělávat. Zdá se ale, že našli způsob. MMO ze světa světoznámého kouzelníka.

Objevil se totiž web s názvem Pottermore.com, na kterém je kromě loga a podpisu autorky J. K. Rowlingové pouze nápis "Coming Soon". Ale co to může být?

Jak zjistil server Massively, stránka skutečně patří Warner Bros., takže nejde o žádný fanouškovský podvrh. Hodně napovídá také popis u trademarku Pottermore, který si nechalo Warner Bros. zaregistrovat:

"Poskytuje globální přístup k počítačové informační síti. Poskytuje online chat, diskuzní fóra, možnost posílání zpráv mezi uživateli, poskytuje online funkce a komunikaci v reálném čase s dalšími počítači."

Takže může jít o obyčejné komunitní fórum pro fanoušky Harryho Pottera, nebo o opravdovou MMO. Co dále naznačuje to druhé? Není toho málo. Jak server Massively naznačuje, ono "more" v názvu by mohla být zkratka pro Multiplayer Online Role-playing Experience.

Navíc se už před pár lety mluvilo o tom, že vývojářská společnost Turbine, která stojí za Lord of the Rings Online, a kterou vlastní Warner Bros., má vyhrazeno 40 milionů na výrobu Harry Potter MMO.

Možná ani nebudeme muset čekat příliš dlouho na odhalení tohoto projektu. Na YouTube kanálu Rowlingové se objevilo odpočítávadlo, které vyprší 23. června.

Read this next