Skip to main content

Chystá se remake série Rainbow Six?

Návrat ke kořenům a taktice.

Ubisoft možná chystá remake série Rainbox Six a nejspíš jej ohlásí i na E3. Alespoň to tvrdí další důvěryhodný anonymní zdroj serveru Kotaku.

Nová hra by ale neměla připomínat Rainbow Six: Vegas a pokračování. Měla by se vrátit ke kořenům celé série - být tedy mnohem víc taktickou hrou, která se spoléhá na stealth než na zbraně.

V původním Rainbox Six si hráči před každou misí procházeli briefingy, detailně prohlíželi mapy a ještě před začátkem plánovali, jak splnit cíle mise. Potom dali dohromady tým, vybavili je zbraněmi a pak jste dávali příkazy svému týmu, co dělat. Ve hře jste pak mohli ovládat pouze jednoho člena týmu současně.

Nový Rainbow Six by měl být mnohem příběhovější. Měl by vyprávět větší, ambicióznější příběh, ve kterém bude vaším úkolem zastavit jednu teroristickou buňku operující na americké půdě. Tato skupina, která už má dost manažerů z Wall Street a vlády, která je chrání, se rozhodne zaútočit na New York.

Remake by měl vycházet ze začátku celé této série, ale obsahovat bude také krycí systém, díky kterému se dostanete z pohledu první osoby do pohledu třetí osoby. Tak uvidíte lépe na situaci a můžete opět využívat různých strategií a taktik.

Ubisoft samozřejmě odmítl jakékoliv podobné spekulace komentovat. Jak jinak?

Read this next