If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chystá se Xbox Live Platinum?

Stejně tak i možné zvýšení ceny Live.

Herní analytik Michael Pachter ve svém pořadu Pach-Attack! naznačuje možné zvýšení ceny předplatného Xbox Live. Podle Pachtera Microsoft nezvýší cenu (aktuálně $50 za rok) přeplatného, dokud bude PSN zdarma. Jenže poslední dobou začínají častěji prosakovat spekulace o možném zpoplatnění PSN a tak nastává i otázka ceny Live. Zůstane, nebo se zvýší?

Pachter předpovídá, že Microsoft nezvýší cenu za Live z padesáti na sto dolarů, ale pravděpodobně pouze o deset dolarů. Za Xbox Live by se tak platilo za rok stejně, kolik stojí nová konzolová hra - 60 dolarů. Pachter tento možný nárůst obhajuje neustálým vývojem Live - Microsoft do něj často přidává nové věci, služby a obsah, tudíž i celá služba tak roste na hodnotě.

Zajímavou otázkou podle Pachtera je také to, proč si Sony neúčtuje za PSN předplatné, když jí jeho provoz stojí peníze a většina uživatelů Live jsou platící zákazníci (uživatelé Gold účtů).

Za pravou motivaci pro zvýšení ceny předplatného Live, Pachter považuje jednoduchou věc: Microsoft ty zákazníky má, už jsou naučení, už si zvykli a MS je tak “drží v zajetí”. Mírné zvýšení ceny by mu tedy bez větších potíží prošlo.

Nemá se to ale odehrát na bázi “zvýšíme cenu - nic navíc nedostanete”. Naopak. I když se ono desetidolarové navýšení může odehrát jen s několika novými bonusy, Pachter předpovídá i jakýsi Xbox Live Platinum - nejvyšší verzi služby Live. Za Platinum by si mohl Microsoft účtovat 100, nebo i 150 dolarů ročně. Platinum by ale měl mít velkou spoustu “cool” věcí - například kompletní internetové televize, mnohem více filmů, seriálů, tv show a dalšího prémiového obsahu v ceně.

Pokud se něco takového odehraje tento rok, či na začátku roku příštího, uslyšíme o tom pravděpodobně již na E3 (za necelé dva měsíce). Velká škoda, že Xbox Live u nás není oficiálně podporován, se vším tím stahovatelným obsahem. A s možným příchodem Platinového účtu se to zřejmě nezmění, protože jsme pro Microfost příliš malý trh, než aby se zabýval licencemi a právy na všechen obsah Live.

Tagged With

Comments