If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Civilization World už v létě

Díky Facebooku bude víc kooperativní.

Sid Meier v reportáži CNN prozradil, že facebooková verze jeho slavné strategie Civilization s názvem Civ World by měla vyjít již v létě.

Obsahovat bude všechny tradiční prvky série: vědu, ekonomii, vojenskou složku hry i kulturu. Facebooková platforma přesto zásadně ovlivní tempo hry: i když nebudou vaši spoluhráči online, bude v Civ World stále existovat nějaký způsob vzájemné komunikace.

Civ World je od začátku vyvíjená s důrazm na multiplayer, přičemž v jedné založené hře bude až 200 hráčů, rozdělených do týmů, soupeřit o to, čí civilizace bude ta nejlepší. "Každý spravuje vlastní město a na vlastní pěst může rozhodovat o spoustě věcech, ale nejúspěšnější budou pouze ti, kteří spolupracují s ostatními," vysvětlil Meier.

Sám Meier uznává, že až doposud Civilizace nijak zvlášť nezvýrazňovala kooperativní prvky. "Civ World jsme designovali s ohledem na to, jak spolu hráči mohou spolupracovat - co obnáší týmová práce, co komunikace a co plánování. Všechny tyhle věci hrají v Civ World klíčovou roli."

Zatímco klasická multiplayerová hra Civilizace trvala v kuse někdy až okolo dvanácti a více hodin, na Facebooku se bude hrát celé dny a týdny. Narozdíl od ostatních facebookových her bude mít Civ World také začátek a jasný konec, na kterém budou odměněni ti nejúspěšnější.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments