Skip to main content

Co čekat od Rise of the Tomb Raider ve VR?

Jak chodit po panství.

Když byla ohlášena podpora Lary Croft pro PlayStation VR, všechny zarazilo, že tento specifický nový obsah (tzn. nikoli hraní základní hry) bude sledován z vlastních očí, nikoli z klasické third-person kamery, což ostatně na této platformě dává logiku.

Senior designér Will Kerslake na Gamescomu utrousil, jak to bude vlastně fungovat: panství hlavní hrdinky budete takto s PS VR pouze prozkoumávat a zjišťovat věci o minulosti.

Nikoli bojovat, to jen v Nightmare módu, s náhodným umístěním zbraní a vysokou znovuhratelností pro bodování v žebříčcích. Blood Ties má vydržet přibližně hodinu, v závislosti na tom, jestli budete hledat všechna tajemství.

V tzv. Comfort módu pro virtuální realitu od Sony vstanete a budete chodit po svém pokoji, čímž se budete po panství teleportovat z místa na místo. Cílem prý je, aby si hru takto užili i nováčci v sérii. Nikdo vám nebude bránit v hraní běžně vsedě, jen prý pak bude chybět to fyzično, jako že se procházíte prostorem jako ve hře. Pak bude přítomen ještě jiný režim, se kterým budete chodit za pomoci ovladače PS Move.

Rise of the Tomb Raider v re-edici pro všechny platformy vyjde 11. října, rezervovat na Alza.cz.

Watch on YouTube

Read this next