If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Reakce Codemasters na kritiku AI u F1

Prý žádné skripty.

Závodní hra F1 2010 má sice velice pozitivní kritiky (naší recenzi si můžete přečíst zde), ale spousta hráčů jí vyčítá špatnou umělou inteligenci závodníků. V Codemasters se na tato nařčení rozhodli odpovědět.

Na oficiálním fóru je dokonce velká diskuze, ve které se nepovedená AI závodníků probírá. Codemasters ji sleduje a některé hlavní bugy opraví, ale tvrdí, že většina argumentů v diskuzi není úplně přesná.

"Kvůli některým problémům mají lidé o hře jisté předpoklady, které vůbec nejsou přesné. AI systém v F1 2010 je velice komplexní a rozhodně není chování závodníků nijak naskriptované. Každý AI závodník má jistý způsob chování, jako kdy má předjíždět, kdy má držet svou pozici a podobně. K tomuto chování máme ještě sérii různých charakteristik. Ty má každý jezdec jiné a lze najít patrné výkyvy v chování jednotlivých závodníků. Někteří jsou lepší na začátku závodu nebo při předjíždění, jiným se daří lépe v dešti nebo jsou agresivnější nebo lepší na tratích s více zatáčkami. Máme také systém, podle kterého se některým jezdcům může dařit nebo nedařit s ohledem na řadu faktorů."

Přesto uznávají, že ve hře pár bugů je, ale ty by měly být opraveny patchem, na kterém se v Codemasters již pracuje.

Comments