Skip to main content

Codemasters už nebudou pokračovat s Operation Flashpoint

Hodlají vydávat pouze závodní hry.

Je to možná trošku překvapení, ale Codemasters dnes oznámili, že už hodlají vydávat výhradně závodní hry. Co to znamená pro jejich akční hry jako Operation Flashpoint nebo Bodycount? Je to jednoduché. Podle vyjádření pro Eurogamer už v nich nebudou pokračovat.

Jejich nová značka Codemasters Racing už bude vydávat pouze závodní hry DiRT, F1 a GRID, jehož pokračování dnes bylo potvrzeno. Pod značkou Codemasters Racing vyjde jako první DiRT Showdown v květnu (nové video a datum dema).

"Zaměřujeme se výhradně na závodní hry a právě na nich budou dělat naše studia," řekl mluvčí Codemasters, kteří jsou druhým nejúspěšnějším výrobcem závodních her v Evropě (asi po EA).

"Jde o zcela exkluzivní zaměření a nemáme v plánu pracovat na žádném jiném žánru. Také najímáme další nové lidi, do každého studia přibude okolo stovky pracovníků."

Codemasters při této příležitosti také oznámilo, že bude spuštěna stránka pro komunitu závodních hráčů z názvem Race Net, kde můžete sbírat achievementy ze všech her Codemasters, přes web si můžete přidávat kamarády, závodit se soupeři a podobně.

To všechno znamená, že Operation Flashpoint: Red River, který vyšel v dubnu 2011 pro PC, X360 a PS3 bude velice pravděpodobně poslední hrou této značky. Stejně tak nevznikne pokračování Bodycount, který neměl příliš komerční úspěch.

Nové stylové video z DiRT Showdown

Read this next