If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Další horolezecká VR hra Everest

Tak realistická, až ucítíte závratě.

Včera zmíněná The Climb bude mít vážnou konkurenci a oproti ní působí dílo Cryteku jen jako taková legrační arkáda.

Everest pro HTC Vive od neznámého irského studia Sólfar běží na Unreal Engine 4 a řešení Nvidia VR, což má zajistit fotorealistickou grafiku a věrné zvuky. Aspoň to tvrdí redaktor Forbesu, který GDC demo prý ani nedokázal dohrát kvůli tomu, jak intenzivní a vtahující zážitek to byl.

Při snaze o virtuální zdolání nejvyššího vrcholu světa uvidíte okolo sebe jen samý sníh, led a mlhu. Vezmete svou karabinu a přichytíte se na lano, které vede podél hřebenu. Když uděláte krok, ucítíte silný vítr, začnete se třást zimou a podlomí se vám nohy, jako byste i ve skutečnosti ztratili rovnováhu. Vaše srdce bude tlouct hlasitěji a rychleji, zatímco vám hlas připomene, že si máte hlídat kyslík. Jakmile se nakloníte přes hranu, postihne vás závrať, přestože se jinak výšek nebojíte. Jen rizika pádu...

"Pokoušíme se vyvolat silné pocity a emoce," říká tvůrce a dodává: "Virtuální realita poskytuje podněty, které aktivují váš mozek. Jakmile všemu uvěří, bude si pak představovat i věci, které ve hře nejsou, např. tam nemáme boty, i když se řada novinářů domnívala, že je zahlédli." Důležitou součástí prý bude příslušenství Touch, které pomůže navodit pocit vaší přítomnosti v prostředí. Když na ovládání přes Touch reaguje, je to taková spojnice mezi vámi a světem.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments