Skip to main content

Další problémy s Diablo 3: duplikace předmětů, kradení účtů

První opravil víkendový hotfix patch, to druhé je velký problém.

Blizzard přistoupil na always-on DRM u Diablo 3, aby nedocházelo k exploitům a podvodům. Jako například ke klonování předmětů, které bylo tak rozšířeno v Diablo 2. Asiaté jsou ale chytří a přišli na způsob, jak dělat i tohle.

Existuje několik videí a také vysvětlení, jak šlo ještě před víkendem dupingu předmětů docílit. Nebudeme se snažit to příliš vysvětlit, protože to jednoduše příliš nechápeme. Důležité ale je, že Blizzard na problém rychle zareagoval, vydal přes víkend na EU a US servery hotfix a už jej nelze dělat. Problém je, že v Asii začalo být dupování tak oblíbené, že se neuvěřitelně rozšířilo a Blizzard musel vypnout asijské servery.

To znamená, že pokud si chcete zahrát singeplayer v Asii, máte smůlu. Diablo 3 tam vůbec nepustíte. Blizzard servery vypnul v neděli a v době psaní tohoto článku, v pondělí dopoledne, stále nejsou online. Není to samozřejmě jediný problém. V Asii například přišli na způsob podvádění i v aukcích, kde mohou vyjímat a přidávat předměty podle své vůle a tím ovlivňovat jejich cenu (když se nedraží dobře, prostě aukci zrušíte a zkusíte to jindy).

Jak se Blizzard připravuje na spuštění aukcí o skutečné peníze, zůstává stále spousta problémů. Fóra jsou plná lidí s ukradenými účty, které používají takzvaní farmáři na kumulování peněz a předmětů, které při aukci o skutečné peníze budou vyměňovat za opravdové peníze. Tady je například videorozhovor s jedním takovým farmářem, který je schopen akumulovat 60 milionů zlata za hodinu! Jakmile se spustí aukce za opravdové peníze, takový člověk bude schopen vydělat si několik milionů dolarů.

Blizzard mezitím řekl, že pokud se budete chtít účastnit aukce o skutečné peníze, musíte používat větší zabezpečení vašeho Battle.net účtu například přes speciální mobilní aplikaci. Také zrušili možnost připojit se k jakémukoli serveru chcete, což nepotěšilo spoustu ruských hráčů. Ruští hráči od teď budou mít hru pouze v ruštině, ačkoli si dříve mohli vybrat jazyk své hry.

A hlavní upozornění - nepoužívejte stejné přihlášení na e-mail, Battle.net nebo PayPal. Právě toho farmáři využívají. Prolomí jednu službu a dostanou se do dalších. Zejména, když teď bylo ukradeno těch 6 milionů účtů z Linkedin...

Read this next