If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Další procentuální nárůst online hraní

Dominance PC, mezi konzolemi vede X360.

V nejnovějším průzkumu společnosti NPD Group, monitorující herní trh v USA, se objevila čísla poukazující na další nárůst online hraní. Oproti předešlému roku to bylo o celých 10% a pro zajímavost, celých 20% ze všech her zakoupených právě online hráči bylo pořízeno díky digitální distribuci.

V tomhle statistickém počítání se ovšem tři roky po sobě skoro nemění podíl hráčů hrajících online, stejně jako absolutní dominance PC jako herní online platformy. Nějakých 85% hráčů totiž hraje online především zde. Na konzolích tomuto segmentu pro změnu už roky vévodí X360 - se 48%, zatímco na PS3 a Wii jde shodně o 30% hráčů. Zejména v kontextu Wii to je hodně zvláštní údaj. Není dále bez zajímavosti, že průměrný hráč stráví nejvíce času online opět na X360 - 7.3 hodiny týdně, zatímco na PC je to 6.6 hodiny týdně a na PS3 pak 5.8 hodiny týdně.

Na závěr snad ještě připomenutí, že průzkum se týkal toliko amerického trhu a že pro jeho účely bylo osloveno téměř 19 tisíc registrovaných členů. Více již na serveru Gamasutra.

Tagged With

Comments