Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Darkspore oficiálně odloženo o měsíc

Nyní už i s vysvětlením Maxisu.

Herní obchody začaly posouvat avizované datum vydání akčního RPG Darkspore z konce března na pozdější datum. Gamestop třeba nyní uvádí 3. května, internetový obchod Amazon dokonce 31. května a také na Steamu se nyní jako očekávané datum vydání uvádí květen 2011.

Eurogamer požádal EA o vyjádření, alespoň v české pobočce ale o žádném odkladu zatím neví. Zdá se to nicméně jako logický krok, zvlášť když na přelomu března a dubna bude trh zaplněn hned několika očekávanými jarními peckami.

Darkspore mělo pro PC vyjít 29. března a zatím má za sebou jen několik betatestů. Samotná hra běží na enginu Spore, avizuje kompetitivní i kooperativní multiplayer, rozsáhlé prvky RPG a velkou přizpůsobivost postavy.

Update - Maxis odklad potvrdil, avšak nakonec jen o měsíc, na 28. dubna. Potřebuje prý více času k provedení úprav vyplývajících z nedávného betatestu. "Obdrželi jsme opravdu pozitivní ohlasy, stejně jako přání, co byste ve hře rádi viděli. Tvůrčí tým se rozhodl pro zakomponování některých těchto věcí, aby vytvořil co nejlepší hru," vysvětluje v diskusním fóru na homepage. Začátkem dubna má být spuštěna otevřená beta.

Read this next