Skip to main content

Datadisk Gods and Kings pro Civilization 5

Bohové a králové budou dobývat svět.

Společnost 2K Games oznámila přídavek Civilizace 5: Gods and Kings (Bohové a králové). Nabídne devět nových civilizací, devět nových divů, tři originální scénáře, 27 nových jednotek, 13 nových budov a nové technologie i zdroje. Objeví se i devět nových vůdců, např. William I., Princ oranžský, Boadicea nebo mayský král PaKal Veliký.

Mezi novými civilizacemi budou Kartaginci, Byzantinci, Holanďané, Keltové nebo Mayové, každá se svými specifickými rysy, jednotkami i stavbami. Nové scénáře představí středověk, pád Říma či Empires of the Smoky Skies, viktoriánský science-fiction scénář.

Tímto rozšířením se do hry vrátí opět náboženství. Můžete hledat pravou víru, pantheon bohů, vytvořit velké proroky a šířit náboženství po celém světě. Přímořské říše mohou zvolit víru v Boha moří, horské národy víru v Kamenný kruh.

Zcela přepracován bude systém bojů a umělé inteligence, aby byla tvorba armády vyváženější. Vojsko se rozdělí do dvou různých typů: rváči a ukáznění. Objeví se nové jednotky z období 1. světové války. a novou dynamiku mají získat námořní bitvy.

Posílena bude i špionáž (krádeže nových technologií, kontrašpionáž) a diplomacie. Přidány budou i dva nové městské státy: obchodní a náboženský.

Uvedení datadisku do prodeje je naplánováno na konec jara a cena by měla být 29,99 dolarů.

Read this next