Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

del Toro chce splnit sny vývojářů

A obsáhnout je ve svém hororu Insane.

Filmový režisér Guillermo del Toro chce ve své hororové trilogii Insane obsáhnout mimo jiné nějaké "vysněné herní vlastnosti".

S tímhle neobvyklým požadavkem prý del Toro přišel na posledním setkání s vývojáři a vydavatelem hry THQ. "Chci, abyste si na naší příští schůzku připravili jednu vysněnou vlastnost, kterou jste v hrách vždycky chtěli. Jestli ji nepřinesete, raději vůbec nechoďte," cituje del Torova slova server Kotaku.

Třeba sám šéf THQ Danny Bilson prý vždycky snil o tom, aby se hry přizpůsobovaly schopnostem hráče. "Nemůžete si užít příběh, když v polovině hry odpadnete nebo vás začne nudit. Takže můj nápad je Autotuning: aby mělo Insane tu nejlepší umělou inteligenci, která se sama přizpůsobí dovednostem hráče." Popravdě řečeno nejde o nikterak neobvyklý požadavek, vždyť něco podobného avizuje Bethesda ve svém nadcházejícím RPG Elder Scrolls V.

Tohle ještě pochopitelně neznamená, že v Insane najisto uvidíme nějaké převratné vlastnosti, ale je to minimálně neobvyklý přístup - zvlášť ve světě, kde firmy kvůli minimalizaci nákladů často odmítají příliš radikální nápady.

Co byste jako svoji vysněnou herní vlastnost na setkání s del Torem přinesli vy?

Read this next