Skip to main content

Detaily o Defiance od tvůrců Rift

MMO úzce spolupracující se seriálem.

Defiance není jen nová sci-fi MMO od tvůrců Riftu, Trionu. Půjde také o televizní seriál, který se bude současně vysílat a události z něj se budou promítat do MMO světa a naopak.

O tom jsme už rámcově psali v předchozí novince, když došlo na E3 k oznámení Defiance. To propojení ale může být mnohem hlubší, než by se očekávalo. Například hráči, kteří budou v MMO opravdu dobří, respektive jejich postavy, mohou být také zmíněni v samotném televizním seriálu. Takové propojení by si mohlo získat velkou spoustu fanoušků.

Přesto bude moct hra fungovat i sama o sobě (kdoví, jak bude seriál úspěšný a klidně může být po pár epizodách vysílání zrušen) a tvůrci předpokládají, že životnost Defiance by měla být minimálně pět let.

Na první pohled vypadá hra jako kooperativní střílečka z pohledu třetí osoby a s krycím systémem. Vypadá dost podobně jako Gears of War. Vytvořit si můžete člověka nebo mimozemšťana, kteří přišli na Zem a začali ji kolonizovat. Postavu si pak samozřejmě postupně vylepšujete - toliko RPG prvky. Převážně ale půjde o střílení a hra tak trošku připomíná svým mixem Mass Effect.

Ačkoliv budou v Defiance místnosti, kde se mohou hráči utkat mezi sebou, převážně půjde o kooperativní hru živých hráčů proti prostředí. Musíte například společnými silami zachránit důležitou postavu před kyborgy. Hra bude mít i různé události, které mají semknout hráče ve světě k sobě - třeba že se objeví obrovský boss, na kterého se musí všichni vrhnout - ostatně, podobné události jsou už v Riftu.

A co je nejzajímavější? Defiance bude MMO fungující na PC, PS3 a také na X360. Ano, také na Xbox 360, na který zatím žádná skutečná MMO neexistuje.

Read this next