Skip to main content

Do Black Ops 2 na X360 přibudou mikrotransakce

"Neovlivní hru, kosmetické doplňky si vyžádali hráči".

Activision se nedávno svěřili s obavami v souvislosti s přechodem na nové obchodní modely. Rozhodli se proto, že s tím musejí něco udělat, aby jim úhlavní konkurent EA v byznysu příliš neutekl. A na čem jiném to vyzkoušet než na dvorní dojné krávě, kde se na to díky milionům hráčů denně může "chytit" nejvíce lidí? Navíc Microsoft takovou zkoušku stejně někdy potřebuje udělat, aby byl připraven na předpokládanou implementaci mikrotransakcí do příští generace Xboxu a aby se jemu příliš nevzdálila zase Sony, která před pár týdny to samé rozjela v Uncharted 3 Free-2-Play...

Ano, je to tak, do multiplayeru Call of Duty: Black Ops 2 na X360 od zítra nově přibudou volitelné mikrotransakce. Tyto takzvané "mikro předměty" budou stát 160 Microsoft bodů, čili každý přibližně 40 Kč.

Activision kolem nich našlapují velice opatrně a zdůrazńují, že tyto doplňky nijak neovlivní samotnou hratelnost a že se jedná převážně jen o kosmetické drobnosti pro potěšení a širší možnosti přizpůsobení hráčů, kteří si je prý sami "vyžádali ve snaze o ještě lepší herní zážitek".

Konkrétně si mohou zakoupit balíčky zahrnující vždy zbraňovou kamufláž, vlastní kartu hráče a tři zaměřovací mřížky pro hledí (Reflex, EO Tech a ACOG). Nebo se dá pořídit více slotů pro Create-a-Class, což navýší jejich maximální počet na dvacet. Balíček nazvaný Media Stoarage zase zařídí více místa, např. až na 40 dalších screenshotů a o 32 více videí.

Samostatně je formou mikrotransakce (400 MS bodů) k mání i mapa Nuketown Zombies. Ostatní verze Black Ops 2 pro PC a PS3 dostanou tento obchodní model někdy později.

Read this next