If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 21. června

Xbox One už se zase začíná prodávat, snížení ceny Nvidia Shield, problémy s Baldur's Gate a další.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Microsoft se může radovat. Poté, co oznámili, že ruší veškerou DRM u Xbox One, se opět zvýšil počet jejich předobjednávek a na britském Amazonu už Xbox One předehnal i PlayStation 4.

- 25. června začíná beta českého vojenského simulátoru Arma 3. K dispozici budete mít 10 vozidel, 7 zbraní, 4 mise a 2 multiplayerové scénáře a 4 challenges.

- Handheld Nvidia Shield snižuje cenu ještě předtím, než půjde do prodeje. Vychází 27. června a prodávat se bude za 299 dolarů. Nvidia původně ohlásila cenu Nvidia Shield 349 dolarů, což je snížení o 50 dolarů. Předobjednávky asi nebyly takové, jak očekávali.

- Stala se zajímavá věc. Časopis GameReactor má na obálce The Last of Us, ale jak upozorňuje Neil Druckmann z Naughty Dog, z nějakého záhadného důvodu se rozhodli z dodaného obrázku pečlivě vymazat celou Ellie. Což vyústilo v to, že si internet začal dělat z GameReactoru legraci a vznikla spousta parodických obálek.

- Cliff Bleszinski, tvůrce Gears of War, nemá moc radost z toho, že Microsoft zrušil DRM v Xbox One a stěžuje si na svém Twitteru. Říká, že se kvůli tomu bude zavírat více studií, a že chce, aby dostávali peníze vývojáři a ne GameStop. Také máme očekávat více mikrotransakcí ve hrách a placený multiplayer a DLC. Jinými slovy, podle něj je bazar zlo a měl by se zakázat.

- A když jsme u GameStopu... Pouhou hodinu poté, co Microsoft oznámil zrušení DRM v Xbox One, se jim zvýšila cena akcií o šest procent. A šéf společnosti samozřejmě ihned prohlásil, že je to "skvělá zpráva pro hráče". A také pro jejich akcionáře, samozřejmě.

- Pokud jste si nestihli stáhnout a koupit Baldur's Gate: Enhanced Edition nebo čekáte, až vyjde na Android, možná si budete muset nějakou dobu počkat. Prodej vylepšené klasické RPG byl totiž pozastaven, protože tvůrci Beamdog mají nějaké problémy se svým vydavatelem a se smlouvami a než se vyřeší, nesmějí hru prodávat. Také přestali pracovat na vylepšené verze dvojky.

- A na závěr bychom se rádi pozastavili nad tím, že velkým korporacím se prostě nedá věřit. Major Nelson říkal, že z Xbox One prostě nelze lusknutím prstu odstranit DRM, protože je tato platforma na tom postavena. A pak luskli prsten a DRM zmizelo. Jak jsme jim potom mohli věřit, když říkali, že o digitální verze her, které bychom si na Xbox One koupili, také nikdy nepřijdeme?

Tagged With

Comments