Skip to main content

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 7. listopadu

Zcela vyprodané PS4 Pro, Facebook konkurence Steamu nebo měsíční počet hráčů her od Blizzardu.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Jak se zdá, PlayStation 4 Pro bude úspěch nebo Sony nepřipravila příliš mnoho kusů. Britský Amazon totiž hlásí, že veškeré jejich zásoby jsou již v předprodejích vyprodané a do Vánoc už nebudou žádné nové kusy. Další skladové zásoby budou očividně až počátkem roku 2017.

- Když jsme u PS4 Pro, hra Hitman od Square Enix podle všeho obdrží patch a budete si moct vybrat z 4K rozlišení nebo vylepšení v 1080p rozlišení. To znamená lepší odrazy a povrchy, lepší světelné efekty a kvalitnější textury. V 1080p budou i menší aliasing efekty.

- Noah bude mít na PS4 Pro celkem čtyři módy. 1080p s lepším anti-aliasingem ve 30fps, 1080p v 60 fps, nativní 4K ve 30 fps nebo upscalované 4K v 60 fps. Zajímavé je, že podle PlayStation blogu bude mít několik podobných módů i normální PlayStation 4, kde bude možné zapnout 60 fps mód s tím, že rozlišení bude občas nižší než Full HD.

- Peter Molyneux vydal koncem minulého týdne v tichosti novou hru. Jmenuje se The Trail a je pro iOS a Android zařízení a to zdarma.

Watch on YouTube

- Pokud jste předplatitelé EA Access, tento týden se můžete těšit na Mirror's Edge Catalyst, poměrně nové hry, která přibude do katalogu zdarma. Přitom do prodejů šla teprve před pěti měsíci. V tomto roce by ještě mělo být k dispozici podle EA Star Wars Battlefront a EA Sports UFC 2.

- Hra Bastion míří také na Xbox One. K vydání dojde 2. prosince a pokud jste si koupili X360 verzi, tu pro Xbox One dostanete úplně zdarma. Ale pouze po limitovanou dobu.

- Facebook spustil svou vlastní herní platformu, která by měla být potenciální konkurencí Steamu od Valve. Jmenuje se Facebook Gameroom a najdete ji zde. Zatím toho tam moc nenajdete, ale neměly by tam být pouze indie tituly jako nyní. Mělo by se jednat o regulérní herní platformu.

- Blizzard má celkem 42 milionů hráčů měsíčně a může za to zejména World of Warcraft a Overwatch. Oznámila to sama společnost a je to o 50 procent více hráčů, než měli ve stejnou dobu v minulém roce.

Read this next