If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 8. dubna

Další problém s Aliens: CM, StarCraft 2 je sledovanější než NHL nebo statistiky digitálních prodejů.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Pokud hrajete God of War: Ascension a v multiplayeru jste již dosáhli level capu, můžete se radovat. Vyšel totiž update, který level cap zvyšuje a zároveň opravuje některé problémy se zvukem.

- Robert Bowling, která dříve pracoval v Infinity Ward jako "kreativní stratég" pro Modern Warfare (ne, také nevíme, co to znamená) si založil malé studio Robotoki, které se na Kickstarteru snažilo získat peníze na 2D plošinovku s názvem The Adventures of Dash. Potřebovali 400 tisíc dolarů, zvládli jich posbírat 33 tisíc. Fail!

- Sega se rozhodla uzavřít a zrušit Sega Studios Australia, kteří stojí například za Medieval 2: Total War. Stáli také za oficiální hrou k olympiádě v Londýně 2012, která sice neměla moc dobré recenze, ale minimálně v Británii se prodávala jako divá.

- Další zajímavá kauzička s Aliens: Colonial Marines? To tu dlouho nebylo. Hra měla v březnu vyjít na Wii U, ale nic se nestalo a Sega zarytě mlčí a nic neříká. Když se jich Gamespot zeptal, kde tedy hra je, odpověděli jim, že k tomu nemají žádný komentář. Ale pochybujeme, že by se majitelé Wii U zrovna dvakrát těšili na tenhle titul... (aktualizace - Tak jak se dalo očekávat, Aliens na Wii U jsou už oficiálně zrušení)

- Tohle je senzační okamžik z GDC, kdy se poprvé sešli Jake Solomon, designér XCOM: Enemy Unknown z minulého roku s Julianem Gollopem, designérem prvního XCOMU. Asi není třeba zmiňovat, že Julian Gollop je pro Jaka Solomona něco jako idol, takže byl pekelně nervózní.

- Raven Software se při příležitosti zrušení LucasArts rozhodli, že zveřejní kompletní zdrojové kódy k dvěma senzačním hrám, které pro ně dělali - Jedi Knight II: Jedi Outcast a Jedi Academy. Zdrojáky k Jedi Outcast jsou ke stažení zde, zdrojový kód k Jedi Academy najdete tady.

- Blizzard říká, že jejich turnaje ve StarCraftu 2 jsou sledovanější než celá NHL v Americe.

- Podle rozsáhlého průzkumu v Game Developer Magazine dostávají muži pracující na hrách o 25,3 procent lepší plat, než ženy. Může to být prý ale i tím, že v herním byznysu prostě dělá mnohem menší počet zkušených žen na vyšších, lépe placených pozicích. A je to samozřejmě také tím, že ženy hrám nerozumějí (muhahaha... poslední věta je samozřejmě legrace, než se pustíte do žhavé diskuze).

- A ještě jedna zajímavá statistika. Podle NPD Group, která sleduje prodeje her, jsou na vzestupu digitálně prodané gamesky a DLC. Nárůst zisku v tomto odvětví je 40 procent, zatímco například prodeje klasických her v krabičkách a dokonce i bazarovek klesají. Digitální prodeje za rok 2012 jsou na nějakých 10 miliardách dolarů, což je slušný balík peněz. A kolik dělají bazarové hry? Prý "pouhých" 1,59 miliard dolarů. Mnohem více vydělávají jenom DLC (2,22 miliard dolarů v roce 2012).

Comments