If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 16. října

Free-to-play na Xboxu půjde i bez Goldu, Zelda na Wii U na E3 2014 nebo informace o druhé řadě The Walking Dead.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Abyste si zahráli free-to-play hru Project Spark vycházející na PC, Xbox One a Xbox 360, nebudete nakonec na konzoli od Microsoftu potřebovat Gold účet. Microsoft změnil svou původní politiku o free-to-play titulech, které původně bez Gold účtu neměly jít vůbec hrát. Dříve F2P tituly jako Happy Wars nebo Ascend: Hand of Kul bez Gold účtu vůbec nešly, ani v offline módu. Project Spark vyjde nejprve na Xbox One, pak také na PC a X360.

- Jak se dalo očekávat, Zelda míří také na Wii U, ale ještě si budeme muset na první informace pěkně dlouho počkat. Nintendo prozradilo, že o Zeldě na Wii U budou mluvit až na letním E3 v příštím roce. Nintendo zatím z Wii U verze Zeldy ukázalo pouze technické demo, které nám má předvést, jak pěkně bude hra vypadat.

- Už tento měsíc bychom se podle Telltate měli dozvědět nové informace o chystané druhé sérii The Walking Dead. Mezitím, pokud jste hru ještě nehráli, se zdá, že vyjde v Game of the Year edici. Alespoň to vyplívá z toho, že GOTY edice dostala od ESRB přístupnost a měla by vyjít podle všeho na X360, PS3, PC a Mac. Nejspíš bude obsahovat i DLC 400 Days.

- Do The Last of Us přichází první multiplayerové DLC s názvem Abandoned Territories. Stojí 10 dolarů a vychází právě dnes. Obsahuje čtyři nová bojiště. Jedna mapa bude s dynamickou písečnou bouří, další je autobusové depo, Hometown uzpůsobené pro stealth a prodejna knih pro vertikální hru. Naughty Dog slibuje celkem tři DLC včetně jednoho singeplayerového, který by měl vyjít mezi prosincem a lednem.

- Hlas Snaka ze série Metal Gear Solid bude dabovat také survivor FPS The Long Dark. David Hayter se tak připojí k Jennifer Hale, která namluvila například postavy v Mass Effect, Diablo 3 nebo BioShock Infinite.

- Na Kickstarteru se objevila RPG, kde se můžete náhodně stát jakoukoli NPC postavou a hrát za ní. Hra se má jmenovat You Are Not The Hero a snaží se získat pouhých 12 tisíc dolarů. Pointou hry je, že se stanete NPC postavou. Přijde hrdina, vezme vaše věci a odejde. Vy pak jdete po něm a stanete se z NPC také dalším hrdinou. Originální!

- Podle posledního průzkumu hraje v USA na Xbox 360 o celých 50 procent více lidí, než na PlayStation 3. Alespoň se o padesát procent víc lidí připojuje do online na Xbox 360, jak uvádí studie NDP.

Comments