If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Domácí obchody GAME koupil fond Genesis Capital

Oficiální tisková zpráva i o návratu Slavomíra Pavlíčka.

Vlastní zpráva - Společnost Game Czech, provozovatel největší domácí sítě specializovaných obchodů s hrami nám dnes odpoledne poslala oficiální tiskovou zprávu, která odkryla, že po měsících spekulací už má nového majitele. Stoprocentním vlastníkem firmy se stal správce fondů rozvojového kapitálu Genesis Capital. Kupní cena nebyla zveřejněna. Eurogamer publikuje tuto pro domácí herní scénu zásadní tiskovou zprávu v plném znění:

"O investici do Game Czech jsme začali jednat v únoru letošního roku. Britská skupina Game Group Plc. byla v té době v obtížné situaci a zajímala se o odprodej svých dceřiných společností včetně té české," vysvětluje Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital, která spravuje několik fondů rozvojového kapitálu. "Game Czech přes problémy mateřské firmy dlouhodobě prosperuje a v posledních letech vykazuje trvalý růst. Věříme, že tato společnost má potenciál pro expanzi a to je také jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli do společnosti kapitálově vstoupit," dodává Tauber.

Vedení společnosti Game Czech a. s. zůstává víceméně stejné; předsedou představenstva bude i nadále Lukáš Karel. Do dozorčí rady nominoval Genesis Capital Slavomíra Pavlíčka, bývalého majitele společnosti Game, dříve JRC, který by se v budoucnu měl stát také minoritním akcionářem Game Czech. Do firmy se rovněž vrací bývalá předsedkyně představenstva Kateřina Skalická, která se bude podílet především na projektu plánování a řízení expanze.

"Jsme velmi rádi, že do naší společnosti vstupuje silný finanční partner, který bude znamenat stabilitu jak pro zákazníky, tak pro obchodní partnery a vytvoří zázemí pro úspěšný růst celé společnosti. A takovým partnerem pro nás Genesis Capital určitě je," uvedl předseda představenstva Lukáš Karel, který nám dnes tiskovou zprávu poskytl.

"Genesis Capital tuto investiční příležitost vyhodnotil jako pozitivní. Makroekonomické a demografické ukazatele naznačují, že region střední a východní Evropy vykazuje z pohledu herního průmyslu stabilní růst, tudíž je zde značný potenciál pro další rozvoj," píše se dále v tiskové zprávě. "Roli pro vstup Genesis Capital do společnosti Game Czech sehrál i fakt, že současné generace mladších ročníků mají tendenci věnovat stále více času zábavě. To vytváří poptávku, která je spolu s technologickým vývojem hlavní hnací silou pohánějící herní průmysl."

Game Czech v současné době provozuje 30 prodejen (4 z nich jsou franšízy) rozmístěných především v atraktivních prostorách nákupních center po celé České republice. Jak sama uvedla, v minulém roce vykázala tržby ve výši 317 milionů korun (12,7 mil. EUR). Její podíl v segmentu specializovaného herního softwaru a hardwaru se v rámci maloobchodní sítě odhaduje na 25 procent. Společnost má celkem 102 zaměstnanců, z toho 81 pracovníků v obchodech a 21 v ústředí firmy.

Společnost Genesis Capital podle tiskové zprávy nabízí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich růstu a rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity), které spravuje, již podpořila více než dvacet podniků; mnoho z nich se díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru. Celkem již Genesis Capital zajistil českým a slovenským firmám na jejich rozvoj více než dvě miliardy korun. Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II s velikostí 40 milionů eur. Vybrané společnosti, do nichž Genesis Capital investoval: Profimedia, Vydis Group, Servodata, pietro filipi, Gumotex, AB Facility, Energetické strojírny Brno.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments