If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Domácí Sony rozeslala tiskovky, ale pořád odmítá mluvit o PS4 v ČR

Dozvěděli jsme se dnes jen o stojanu a nabíječce.

AKTUALIZACE 17:00 - Na oficiálním Facebooku domácí Sony se objevil komentář, podle nějž konzole je naplánována v ČR na toho 29. listopadu.

Vlastní zpráva z 11:00 - Buď včera došlo k nějakému komunikačnímu šumu, nebo si to Sony na poslední chvíli rozmyslela? Nevíme. Každopádně potenciálním zákazníkům z řad domácích hráčů ani dnes nakonec nesdělí, jak to vlastně bude s uvedením PlayStation 4 v České republice.

PR manažer Jakub Holý nás dnes zasypal hned trojicí podrobných tiskových zpráv přeložených do češtiny, jak včera slíbil, kde zopakoval události z úterní konference, citoval seznam 32 zemí, i tentokrát bez uvedení ČR/SK, a také vyjmenoval 33 startovních her pro PS4. Ale to nejdůležitější, na co všichni čekáme, v tomto PDF kupodivu chybělo.

Na opětovnou otázku po mailu dnes Sony odpověděla Eurogameru jen tak jako už včera: "Datum pro uvedení do ČR/SK není potvrzeno, nicméně naším zájmem je PS4 uvést na trh co možná nejdříve. O přesném datu uvedení vás budeme v brzké době informovat."

Nedalo nám to a museli jsme se za vás dodatečně optat, co má být ta zmiňovaná brzká doba - příští týden nebo příští měsíc? A může Jakub Holý aspoň vyloučit, že 29.11. u nás premiéra nenastane nebo upřesnit, jestli se momentálně snaží o prosinec 2013? Abychom měli nějakou konkrétní informaci a celá kauza se někam posunula.

"Chápu očekávání vás i čtenářů, ale více nebudeme v současné době komentovat," přišla za moment reakce, která neodmyslitelně patří do slovníku všech PR manažerů v jakékoli firmě, i když by ji třeba říkat osobně nechtěli. Ale mají takové instrukce shora pro zahnání dotěrného hmyzu v podobě novinářů, kteří rovněž jen dělají svou práci. Byť takové odpovědi slyší raději, než kdyby PR neodpovídal vůbec a hrál mrtvého brouka, což se děje u jiných korporací často.

A obdobné vyjádření, už ze zřejmých důvodů v mírně naštvaném tónu, zaznělo i následně po krátkém upřesňujícím telefonátu, čímž pokusy o dozvědění se termínu vydání konzole v naší zemi skončily. Prozatím.

Jedinou "novinkou" dneška v souvislosti s PS4 (resp. něčím, o čem jsme ještě nepsali) proto zůstává níže přetištěný popis příslušenství a barevných verzí ovladačů, které přijdou na trh hned v den evropské premiéry:

Tagged With

Comments