Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

DotA od Valve bude trilogie?

Dva díly Defence of the Ancients.

Jak už jsme psali v polovině srpna, zdá se, že Valve pracuje na nových hrách ze série Defence of the Ancients. Teď se dokonce zdá, že vznikne celá trilogie.

Valve si totiž nezaregistrovali jen jeden název, ale rovnou Defence of the Ancients 2 a Defence of the Ancients 3.

Je zajímavé, že se Valve pouští do projektu, který začal jako pouhý přídavek real time strategie Warcraft III. Jde o fanouškovský výtvor, který se navíc hojně inspiroval u Aeon of Strife z původního StarCraftu.

Cílem tohoto přídavku je aby každý tým zničil Ancients nepřítele, což jsou těžce obrněné struktury na druhé straně map. Hráči ke zničení musí používat silné jednotky, hrdiny, kterým pomáhají další hrdinové a počítačem ovládaní bojovníci nazvaní "creeps". Postupně si své hrdiny vylepšujete jako v RPG hrách a zlato používáte na vylepšování jejich vybavení. V tomto fanouškovském módu se dokonce konaly oficiální turnaje na BlizzConu.

Znamená to tedy, že se Valve po úspěchu StarCraft II rozhodli prozkoumat pole realtime strategií? Na odpověď si budeme muset asi počkat, protože ačkoliv se předpokládalo, že novinku Valve odhalí na veletrhu PAX, k ničemu takovému nedošlo.

Read this next