Skip to main content

E3 2021 jen čtyřdenní virtuální akcí, ale požadovat placení nebude

Potvrzeni první vydavatelé.

Celé to je taková nepřímá reakce na drby z VideoGameChronicle z minulého týdne, dle nichž se uvažovalo o variantě, že by část obsahu (například dema) byla zpoplatněná. Něco jako dříve virtuální vstupenky třeba na BlizzCon.

Po dnešní tiskové zprávě ale můžete zůstat v klidu: byli jsme tam ujištěni, že vše bude všem stále dostupné zdarma, mimojiné prostřednictvím mobilní aplikace. Vděčit za to máme nějakým "globálním mediálním partnerům", kteří to zasponzorují či zařídí.

Název E3 2021 už nebude zkratkou pro Electronic Entertainment Expo, jako když to byl dříve veletrh na výstavišti v Los Angeles, nýbrž se změnil na Electronic Entertainment Experience, aby se podtrhlo slovo zážitek.

Podle homepage půjde o čtyřdenní šňůru celodenních vysílání, tedy virtuální formát, jak se stalo u jednotlivých výrobců her pravidlem už loni kvůli koronavirovým restrikcím. Samotné E3 2020 ale bylo loni zrušeno.

E3 2021 proběhne pro hráčskou veřejnost ve dnech 12. až 15. června 2021, přičemž novináři k tomu mají mít přístup s párdenním náskokem.

Účast přislíbili Nintendo, Microsoft, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros a Koch Media. Naopak Sony či Electronic Arts v seznamu nefigurují a patrně upřednostní vlastní akce (digitální vysílání).

Právě na ně si prý dle VGC všichni mají schovávat ta hlavní oznámení a dát na E3 jen něco menšího, ale to nyní není jak ověřit, ukáže se to až časem. Za nás doufáme, že se nebude opakovat situace z loňského léta, kdy prakticky každý týden byla taková malá E3 od nějakého vydavatele s tunou oznámení.

Organizátoři E3 z ESA by každopádně chtěli, aby v roce 2022 už mohla proběhnout výstava standardně s osobním kontaktem.

Read this next