Skip to main content

EA koupili tvůrce Plants vs Zombies

Zaplatí za ně více než miliardu.

Bylo to poměrně překvapení. EA totiž koupilo tvůrce casual her PopCap Games, za které zaplatí zhruba 1,3 miliardy dolarů.

Tvůrci takových her jako Bejeweled, Zuma, Peggle nebo Plants vs. Zombies dostali 650 milionů dolarů v hotovosti a 100 milionů v akciích. PopCap navíc získá dalších 500 milionů v bonusech během následujících několika let - v případě, že dodrží jisté závazky (budou vydělávat).

PopCap, který má 450 zaměstnanců, ke koupi vydal zábavnou tiskovou zprávu: "Co to znamená pro naši budoucnost? 1) EA se přejmenuje na Poptronic Arts, 2) vyjde Sim Zuma: The SwampLife Edition, 3) vyjde Peggle: Dead Space – Bjorn's Breakfast, 4) Bejeweled Battlefield Blitz, 5) Plants vs. ZombEAz: NFL Lockout Edition."

K nákupu se už vyjádřil i sám šéf EA, John Riccitiello, který se nechal slyšet, že do chodu PopCapu nebudou příliš zasahovat. "Rapidně expandovali už předtím, než jsme přišli my, takže nechceme rozbít to, co funguje." Pro PopCap bude také podle něj výhodou, že spousta kreativních lidí se musela zabývat ve společnosti tím, že dělali jiné jazykové mutace nebo porty na jiné platformy. Teď se o takové věci postarají lidé v EA. "A tvůrci mohou skutečně tvořit."

Electronic Arts si tímto nákupem snaží pojistit všechny okruhy herního průmyslu. Pro hry na sociálních sítích mají PlayFish, za které dali 400 milionů dolarů. Pro digitální hry pro casual hráče mají PopCap Games.

Read this next