Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA: Origin není konkurent Steamu

S Valve prý mají dobré vztahy.

Válka mezi Origin a Steamem se přiostřuje! Ba ne… Všichni jsou hrozní kamarádi a nikdo si nekonkuruje. Tak nic.

Peter Moore z EA si totiž vůbec nemyslí, že by Origin nějak útočil na pozici Steamu. "Prostě jen chceme podporovat naše zákazníky přímo," vysvětluje Peter Moore. "Když jsou možnosti jak to dělat, tak to tak děláme. Pokud nám to Valve také umožní na Steamu, nemáme s nimi vůbec žádný problém. Pokud nějakou naši hru nevidíte na Steamu, je to proto, že nemůžeme nabízet podporu našim zákazníkům přímo."

Už dříve se mluvilo o tom, že některé EA hry ze Steamu zmizely proto, že Valve společnosti nepovolilo aplikovat patche do her EA přímo. Všechno muselo jít přes Steam. A pak je tu samozřejmě otázka stahovatelných přídavků, které EA nabízelo přímo ve hrách a Valve z toho nemělo peníze. Ale o tom se zase tak veřejně nemluví.

"Origin a Steam není žádné soupeření. Je tu prostor pro Steam a je tu prostor i pro Origin. A pořád je tu místo ještě pro spoustu dalších hráčů," dodává Peter Moore. "Nechci říct, že bychom se nestali konkurencí pro Steam, ale existuje pořád hodně zákazníků, než kolik jich je na Steamu a Originu."

EA navíc distribuuje krabicové verze her od Valve, takže vztahy si s nimi nemůže moc rozházet. A říkají, že si je ani nerozházeli. "Ve Valve jsou chytří lidé, v EA jsou chytří lidé a ve Valve zjistili, že EA je nejlepší firma na světě na distribuci jejich softwaru. Máme spolu dlouhou historii a rozhodně nemáme potyčky kvůli tomu, že jsme v jedné oblasti proti sobě." Takže… Konkurují si nebo ne?

Jo.

Read this next