Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA oznámili Grand Slam Tennis 2

Wimbledon, Federer, Šarapovová...

EA dnes odpoledne oznámili tenisový simulátor Grand Slam Tennis 2, který vyjde příští rok ve verzích pro Xbox 360 a PlayStation 3 s podporou ovladače PlayStation Move. Obsáhnout by měl všechny čtyři turnaje Grand Slam i turnaj ve Wimbledonu a zažijete v něm napětí při servírování esa na slavném centrálním kurtu ve Wimbledonu i při trefování vítězných křížných úderů na antukových kurtech French Open, slibuje tisková zpráva.

Autoři avizují nové ovládání rakety, kdy se každý úder bude ovládat pomocí pravé analogové páčky a forhendy, bekhendy, smeče a voleje půjde hrát s přesností a razancí. Díky pohybovému ovládání se prý postavíte na nohy a uchopíte raketu přímo do ruky, a samotné herní styly a chování největších tenisových hvězd mají být zachyceny do nejmenších detailů, včetně švihu či emotivních reakcí.

"Klíčem k úspěchu proti největším legendám kurtů je realistická taktika a strategie, ať už se hraje na tvrdém povrchu, antuce či trávě. Umělá inteligence se adaptuje na styl hry, takže během zápasu nezažijete žádné hluché momenty," píše česká tiskovka.

Konkrétně se postavíte proti 20 největším hráčům a hráčkám historie i současnosti: budou tu Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovič, Björn Borg, Maria Šarapovová, Serena a Venus Williamsovy a dokonce i sedmnáctinásobný grandslamový vítěz John McEnroe. Samotná hra obsáhne čtyři nejslavnější tituly Australian Open, French Open, U.S. Open a Wimbledon.

Díky historickému módu budete moci znovu přožít i památné okamžiky tenisové historie, např. souboje Borg vs. McEnroe nebo Nadal vs Federer - dohromady jich hra nabídne pětadvacet. Celkový zážitek má stmelovat režim Play, který nabízí nekonečné hodiny tenisu v podobě singlu, deblu, desetileté kariéry či online zápasů, nemluvě o zpestřujících prvcích typu Photo Game Face.

O případné PC verzi hry zatím nejsou žádné zmínky, její existenci již popřeli také zástupci české pobočky EA na Facebooku.

Původní hra Grand Slam Tennis od vývojářů z EA Canada vyšla v lednu 2009 na Wii a i když získala dobré známky v hodnocení, na její chystané konzolové verze nikdy nedošlo. EA Sports je v srpnu téhož roku odložili na neurčito a zhruba v té době nejspíš začali kout plány na plnohodnotnou dvojku.

Grand Slam Tennis 2 - první trailer

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Awaiting cover image

EA SPORTS Grand Slam Tennis 2

PS3, Xbox 360

Related topics
About the Author

Levis

Contributor

Comments