If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA pomohou s Apple Tabletem

Novými hrami pro jedenáctipalcový iPhone.

Již za šest dní má Apple na ohlášené tiskové konferenci představit novou verzi svého Apple Tabletu a podle dnešního článku renomovaného deníku Wall Street Journal u toho nebudou chybět EA s nějakou hrou.

Podle nepotvrzených informací Apple představí jakousi větší verzi iPod Touch s deseti nebo jedenáctipalcovou dotykovou obrazovkou. Ta bude zvládat totéž, co poslední verze iPhone, akorát se z tabletu nebude dát volat - doufejme, že právě to bude reflektováno i v příznivější ceně.

Samozřejmá je podpora všech her pro iPhone, otazník však visí nad tím, jak budou takové tituly vypadat na podstatně větší obrazovce, de facto srovnatelné s některými kompaktními notebooky. Podle spekulací má jít nový Apple Tablet do prodeje již v březnu.

Připomeňme, že EA a Apple k sobě nachází cestu od té doby, co všechny Macintoshe přešly ze zastaralé platformy PowerPC na modernější architekturu Intel, identickou s obyčejnými PC. Portování pro operační systém Mac OS X se tak podstatně zjednodušilo a EA od té doby také pro Maca vydali celou řadu her, od posledního Command & Conquer až třeba po Spore.

Velmi nadšeně se také ujali vyvíjení her pro Apple iPhone, na jehož App Store naleznete upravené verze The Sims, Mass Effectu, série FIFA, Need for Speed, Spore a dalších.

Tagged With

Comments