Skip to main content

EA už oficiálně spustilo svůj Origin

Ale je to spíš přejmenovaný EA Store.

Pokud zadáte do svého prohlížeče adresu www.origin.com, už se dostanete na novou digitální službu od EA, o které jsme psali ráno. Na první pohled se ale zdá, že jde pouze o přejmenovaný EA Store, jelikož obchod používá podobný design a font jako původní web.

V té době se ještě nevědělo, zda Origin bude nabízet pouze hry EA nebo i od jiných vydavatelů, ale to je teď už jasné - budou tam pouze jejich hry a hry jejich partnerů. „Jednou je stahování toho nejlepšího, co společnost EA a její partneři produkují a nabízí, a druhou jsou zmíněné elementy sociálních sítí. Hráči si postupně v rámci svého profilu naplní seznam přátel a multiplatformové informační rozhraní jim řekne, co a kde právě hrají. Každý si také může budovat vlastní hráčskou komunitu," řekl David DeMartini, první viceprezident divize EA Global Online.

Aktuálně je v nabídce, jak už bylo avizováno dříve, více než 150 her. V budoucnu ale bude Origin nabízet také exkluzivní obsah do svých her jako do FIFA 12 nebo Battlefield 3, který nebude sehnatelný nikde jinde. Podle tiskové zprávy by měl přibýt přístup k nejnovějším online betaverzím jejich her, demům a "dalším možnostem, jak si hry vyzkoušet před zakoupením". Což může znamenat cokoliv - třeba i to, že si stáhnete plnou verzi hry, ale budete si jí moct zahrát po omezený čas.

Desktopová verze Originu, přes který se budou hru stahovat, je v betaverzi, ale již si ji můžete stáhnout. Česká pobočka EA nás informovala, že se pracuje také na české lokalizaci. A co dalšího má Origin nabídnout?

Kontakt, sdílení, hraní: Aplikace umožňuje vytvoření seznamu přátel, import kontaktů z Facebooku a chatování třeba o zážitcích z her s celou komunitou Originu. Po připojení k účtu uvidíte, které z přátel máte online a co právě hrají. Speciální rozhraní pro zobrazení přímo v běžících hrách nabídne integrované funkce sociálních sítí a prohlížení internetu, včetně možnosti okamžitě do hry vložit zakoupený a stažený dodatečný obsah.

Trvalé profily – kdekoli, kdykoli: Po založení profilu na Origin můžete spravovat seznamy oblíbených her a přátel, které budete mít přístupné z jakéhokoli PC.

Rychlé a snadné nakupování: Origin.com je novým ústředním bodem pro stahování nejnovějších her EA pro PC s velmi přímočarým procesem úhrady a stažení zakoupeného či předobjednaného titulu. Obchod Origin.com je také velmi snadno přístupný na speciální záložce betaverze aplikace Origin.

Na tiskové konferenci EA na výstavě E3 v Los Angeles příští týden bude na portálu Origin.com zpřístupněn nový exkluzivní obsah pro tituly EA. Tisková konference začíná v pondělí 6. června 2011 ve 21:30 středoevropského času.

Read this next