If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šéfové Oculus Rift musejí čelit výhružkám smrtí

Kvůli Facebooku to odnáší i jejich rodiny.

Nechání se koupit od Facebooku sice firmě Oculus VR otevřelo spoustu nových možností i přineslo prakticky neomezený rozpočet na vývoj her pro brýle Oculus Rift s virtuální realitou. Stinnou stránkou je ale zvedlá vlna odpůrců tohoto kroku na internetu, kteří jsou velmi hlasití a někdy to dost přehánějí.

"S negativními reakcemi v krátkodobém měřítku jsme počítali, ale nečekali jsme, že nám bude chodit tolik výhružek smrtí, zlých telefonátů a hlavně že se toto obtěžování přenese i na naše rodiny," přiznal zakladatel Palmer Luckey na Redditu. Tím možná všem takovým aktivním nespokojencům udělal radost, že se o nich začalo mluvit.

Dobře prý vědí, že budou muset přesvědčit všechny svými činy, nikoli slovy, přesto ho mrzí, že tato vlna nenávisti se úzce dotýká i lidí v jejich blízkosti, kteří s Oculus nemají vůbec nic společného.

Naštvání některých notorických stěžovatelů pramení jednak z toho, že obecně patří mezi velké odpůrce Facebooku jako takového, a také kvůli kickstarterové kampani z roku 2012, která umožnila vizi virtuální reality přežít a nyní se nejspíš změní.

Podle Palmera Luckeyho za to může fakt, že tito lidé zatím neznají všechny zákulisní informace, které ještě ani dlouho mít nebudou. Akvizicí Oculusu od Facebooku prý sledují pro ně zásadní dlouhodobé cíle, nikoli krátkodobé domněnky a pocity.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles