If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Eurogamer se pouští do digitální distribuce

Vážná konkurence Steamu na obzoru.

Trendy se mění. Lidé začínají u nákupu her pomalu ale jistě upřednostňovat digitální distribuci před krabicovými verzemi her. Pěkným důkazem toho je nárůst popularity služeb, jako je Steam. A právě jeho evropská konkurence byla dnes oficiálně oznámena.

Celoevropská síť Eurogamer Network totiž chystá vlastní systém pro digitální distribuci s názvem Get Games. Vzniká ve spolupráci se společností Mastertronic, což je známá britská distribuční firma.

"Mastertronic prodalo již 30 milionů titulů na PC a této platformě stále věříme," říká Andy Payne, šéf Mastertronic. "Posledních pět let prodáváme některé tituly v čistě digitální formě a digitální cestou, takže jsme v této oblasti posbírali už dost zkušeností. Když tyto zkušenosti zkombinujeme s kvalitním obsahem a návštěvností Eurogameru, máme výherní formulku."

Zaměření nové digitální distribuce Get Games bude na PC hry. Nabízet bude jak nejčerstvější novinky, nezávislé i klasické tituly, tak i hry dostupné zdarma.

"Malí nebo nezávislí výrobci nás často kontaktují, že by chtěli pomoct v propagaci jejich her," říká Rupert Loman, výkonný ředitel sítě Eurogamer. "S touto novou službou můžeme takové hry poskytnout spoustě herních nadšenců."

Get Games bude mít svou centrálu v Londýně, kde na ni budou pracovat specializovaní programátoři či zákaznická podpora. Přesné datum spuštění ještě nebylo oficiálně oznámeno, ale bude to dříve, než si asi myslíte.

Budoucím cílem je rozjezd lokálních verzí této nové služby pro digitální distribuci napříč celou Evropou, včetně české odnože na Eurogamer.cz.

Comments