If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ex-šéf Sony: MS a Sony se asi spojí

V budoucnu jen jedna konzole?

Během příštích deseti let se Microsoft a Sony spojí a začnou pracovat na společné herní platformě. To si alespoň myslí bývalý prezident evropské pobočky Sony Computer Entertainment.

David Reeves nyní šéfuje Capcomu a řekl serveru CVG: "Když pracujete pro některou z těch společností, uvědomíte si, jak hrozně nákladné je vytvořit novou platformu. Ať je to PS3 nebo Xbox 360 nebo dokonce Wii, stojí to miliony. Možná ne miliardy, ale rozhodně miliony."

"Možná bude vývoj nové konzole tak drahý, že si Microsoft a Sony řeknou: 'Tak jo, co kdybychom to udělali společně.' Řekl bych, že něco takového se v nějakých 10 až 15 letech klidně může stát."

David Reeves si nemyslí, že k tomu dojde během další generace konzolí, ale stát by se to mohlo po té následující. "V té době ale už mohou být na trhu i jiní hráči," dodává. "Může to být třeba Google, kdo se dá dohromady s Microsoftem. Nebo Google s někým úplně jiným." S Apple, například?

Reeves ostatně není první vysoce postavený člověk v byznysu, kdo by něco takového tvrdil. V roce 2008 předvídal Sandy Duncan, bývalý evropský šéf Xboxu, "propojení různých zařízení jako set-top-boxů v jedno". Gerhard Florin z EA zase vyzýval výrobce konzolí, aby dali hlavy dohromady a vytvořili "otevřenou, standardní platformu, což bude jednodušší, než jich mít pět, které nejsou kompatibilní".

Tagged With

Comments