Skip to main content

Fanoušci říkají, že vývojáři Minecraftu jsou už horší než EA

Notch začíná svou firmu bránit.

Tvůrce Minecraftu Markus "Notch" Persson se snaží bránit před fanoušky, kteří začínají označovat společnost Mojang stojící za Minecraftem za horší než je EA. Vlna nevole se spustila poté, co Mojang řekl, že na Minecraftu by se nemělo vydělávat.

Všechny zmatky začaly v momentě, kdy zaměstnanec Mojangu Erik Broes na Redditu napsal, že "nemůžete na Minecraftu vydělávat bez našeho povolení. Pokud jste na serveru, váš zážitek by měl být stejný jako u všech ostatních hráčů". Uživatelé začali mít pocit, že všechny Minecraft servery, které jsou zpoplatněné, by tedy měly přestat existovat. Což je v podstatě pravda, ale nejde o něco, co by Mojang aktivně potíral.

Na Twitteru později Notch vyjádření poopravil: "Můžete si nechávat platit za servery, ale nikoli za věci ve hře." EULA ale říkala něco jiného a Notch vysvětluje, že nic nezměnili a zákaz vydělávat na Minecraftu tam byl od začátku.

Na oficiální stránku tedy dali detailněji vysvětlující článek jak se dá vydělávat na serverech hostujících Minecraft. Detailně vysvětluje, za co uživatelé mohou chtít peníze a za co už nikoli. Dříve šlo vydělávat jenom na videích, nyní už oficiálně mohou hráči zpoplatnit servery, dokonce mít i sponzoring nebo reklamy ve hře nebo prodávat předměty, které neovlivňují hratelnost. Jde zejména o kosmetické věci jako kostýmy, klobouky a podobné.

Read this next