Skip to main content

Final Fantasy XIII-2 vyjde počátkem 2012

88564145. pokračování série.

Square Enix na E3 ukázal první upoutávku z dalšího dílu série Final Fantasy, tentokráte s číslovkou XIII-2. Pokud se v tom číslování vyznáte. My už tedy alespoň tři roky příliš ne.

Když si člověk přečte recenze na Final Fantasy XIII, všichni chválili grafiku a bojový systém, ale nikoliv už samotný příběh hry a vlastně i zábavnost více než padesátihodinové kampaně. A Square Enix s tím očividně souhlasí a v XIII-2 to hodlají změnit.

Hra bude přímým pokračováním, ale podle tvůrců nemusíte hrát původní hru, abyste příběh pochopili. Vrátí se také bojový systém převzatý přímo z XIII, ale s několika malými změnami. Hráči teď budou moci do své party vzít i monstra, které mají své speciální schopnosti. Vrací se také systém Paradigm. Novinkou v soubojích budou ještě takzvané Cinematic Actions. Ty vám umožní během boje zmáčknout sérii tlačítek, čímž provedete smrtící kombo - funguje to podobně jako například dokončováky v God of War.

Final Fantasy XIII-2 bude také trošku pozměněný design levelů. Budou otevřenější a bude větší možnost je prozkoumávat. Některé oblasti budou zpočátku nepřístupné a otevřou se až později. Square Enix také slibuje, že prostředí bude plné NPC postav, se kterými si můžete popovídat - což je další věc, která v XIII chyběla.

Hra by měla vyjít počátkem roku 2012 na X360 a PS3. Dole se podívejte na E3 upoutávku.

Final Fantasy XIII-2 - E3 trailer

Read this next