If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Firma stojící za Kinectem dělá kopii pro PC

Spojili se přitom s Asusem.

Kinect od Asusu – tak by se dalo nazvat zařízení, na kterém pracuje tato společnost ve spolupráci s PrimeSense.

PrimeSense je izraelská firma, od které si Microsoft licencuje technologii, která Kinect pohání. Podobnou dohodu teď udělal Asus, který chce obdobné zařízení přivést na PC. Jak se zdá, dohoda s Microsoftem nebyla exkluzivní.

Zařízení v praxi bude k vidění už na Consumer Electronics Show, které se koná tento týden od čtvrtka do soboty.

Oficiální název tohoto zařízení je WAVI Xtion a když se podíváte na jeho obrázek, musíte uznat, že je to opravdu ve své podstatě oficiální PC Kinect.

Podle popisu umí úplně všechno co Kinect - tedy rozpoznat vaši postavu a váš pohyb, a ten potom interpretovat pomocí software. Zařízení připojíte k televizi, načež se samo bezdrátově (Wifi) připojí k počítači, který může být až 25 metrů od zařízení. Přes toto zařízení si pak můžete na televizi prohlížet multimedia, jít na internet, hrát hry a to vše jen pomocí gest vašeho těla.

Do prodeje by měl jít WAVI Xtion ve druhé čtvrtině roku 2011 a ve světě by se měl prodávat postupně v jednotlivých regionech - nebude tedy k dostání všude hned.

Co to znamená pro Microsoft? Pokud bude WAVI Xtion fungovat stejně jako Kinect, asi se už nebudou hnát do toho, aby svůj Kinect převedli pro PC oficiálně.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

  • PC
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments