If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Gabe Newell: Největší konkurencí Steam Boxu bude Apple

Podle něj nejsou jejich konkurencí konzole. Spíše Apple produkty.

Gabe Newell, šéf Valve, měl přednášku na University of Texas, kde se rozpovídal o případné konkurenci jejich chystaného Steam Boxu. Podle něj je největší konkurencí Steam Boxu určeném pro obývací pokoj Apple.

"Apple získal obrovský kus trhu a míří do obývacích pokojů se svou platformou," řekl Newell. Dokonce věří, že by se Applu mohlo podařit velice hravě vytlačit z obývacích pokojů i konzolovou konkurenci. "Otázkou je, zda dokážeme v PC oblasti udělat takový pokrok, abychom si zajistili místo."

V čem by mohlo mít podle Newella PC v obývacím pokoji přednost? Více paměti, lepší možnosti upravování a možnost používat hardware, který lidé už vlastní.

Gabe Newell pak potvrdil, že jejich cílem je rozšířit do obýváků Steam Box - malou krabičku s PC hardwarem s běžícím Linuxem, na kterém poběží Steam Big Picture. A to vše za cenu nižší, než je cena současných nebo budoucích konzolí. Zatím se prý setkávají s výrobci hardwaru, aby byli schopní mít co nejlepší vybavení za co nejnižší cenu.

"Lidé si mohou koupit konzoli, ale to znamená, že si musí koupit znovu všechny hry, mít jiný video systém a také asi jiné kamarády. Nebo jen mohou přesunout všechno, co milují na PC, do obýváku."

Takový přechod bude ale podle Newella složitější, pokud se Apple rozhodně udělat něco podobného. Nebojí se jich jenom jako konkurence, ale také proto, že takové rozšíření "Apple konzole" by znamenalo omezení otevřených systémů a kreativity, kterou otevřené systémy přinášejí.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments