Dark Souls Remastered

Zásadní události

Dark Souls Remastered pro Switch má termín

Jestli něco brzdí rozlet hybridního handheldu od Nintenda, je to právě tohle. Dlouhé měsíce opožděné porty těch samých her oproti ostatním platformám, ať už za to může politika Nintenda či menší priorita na straně vývojářů kvůli menšímu rozšíření v domácnostech.

Každopádně čekatelé na Dark Souls Remastered (Alza.cz) se nakonec dočkají. From Software a Bandai Namco dnes oznámili, že port pro Switch vyleze 19. října 2018.

Je to tedy skoro půl roku po květnové premiéře této předělávky prvního dílu série na PC, PS4 a X1. Hra bude zato vypuštěna paralelně se Solaire of Astora amiibo (info).

Číst více...

Kompletní benchmarky Dark Souls Remastered

Kolegové z Digital Foundry provedli rozsáhlý test prodávané plné verze Dark Souls Remastered (Alza.cz) na všech třech platformách.

Potíže s procesorem jsou oproti dřívějšímu síťovému testu už vyřešeny a hlavním úzkým hrdlem se tak stal grafický čip. Zatímco na základních konzolích PS4 a X1 hra nyní šlape v 1080p, na silnějších modelech X1X a PS4Pro jde o 1800p, tedy 2,7 krát více pixelů. Hladší obraz pak zařizuje temporal anti-aliasing a hezčí HUD i prezentaci zajišťuje, že text a rozhraní jsou ve 4K.

Frustrující je, že majitelé Xbox One X nedostávají nativní 4K rozlišení a že jejich verze má pouze stejné technické parametry jako ta pro PS4Pro, byť benchmarky ukazují, že na konzoli Microsoftu dochází k plynulejšímu chodu. Digital Foundry se domnívají, že by lepším řešením bylo použít dynamické rozlišení a mít 4K aspoň v těch oblastech, kde lze udržet 60fps.

Číst více...

Oficiální srovnání o vylepšeních Dark Souls Remastered

Bandai Namco nejen že nechali rozeslat tiskovky, k příležitosti dnešního startu hry, která "definovala žánr a teď je předělaná pro současnou generaci", vyrobili i oficiální srovnávací video.

V něm vypichují, co se v Remastered verzi prvního dílu Dark Souls (Alza.cz) změnilo. Je to vedle originálu patrné na první pohled: realističtější nasvícení a stínování, hezčí efekty ohně, atmosférické částicové efekty, zvýšené rozlišení vizuálu na 4K, 60 snímků za vteřinu, bohatší zvuk a podpora až šesti hráčů online.

"Máte šanci vidět tento svět novýma očima," končí trailer.

Číst více...

Otestujte svůj herní um s hardcore RPG Dark Souls Remastered

Dnes nastal ten očekávaný den, kdy na pulty přichází Dark Souls Remastered (Alza.cz).

Společnost Cenega Czech ve spolupráci s Bandai Namco Europe Entertainment tedy oznámila uvedení do prodeje akčního dobrodružného RPG, které prý nabídne ikonický zážitek v HD kvalitě. Na PS4 a X1 i krabicově za překvapivě nízkou cenu 899 Kč, na PC jen digitálka ze Steamu a spol.

"Dark Souls: Remastered přivádí k životu legendární, žánr definující akční RPG hru z roku 2011, která byla vyvinuta věhlasným studiem FromSoftware. Hráče čekají stovky hodin prvotřídní zábavy v nádherně přepracovaném světě s vysokými detaily. Dark Souls: Remastered zahrnuje obsah původní hry a DLC Artorias of the Abyss."

Číst více...

Startovní trailer Dark Souls Remastered

Bandai Namco a From Software vám ukrátí čekání do pátku. Vypustili totiž startovní trailer na Dark Souls Remastered (Alza.cz), který bere zpátky do Lordranu.

Na PS4 a X1 půjde i o krabicovky (tak jako později na Switch), zatímco PC verze bude dostupná jen digitální cestou.

Soudě dle technické analýzy nedávného síťového testu od Digital Foundry se předělávka povedla a šlapala v 1080p v téměř 60fps. Zamrzela snad jedině tehdejší nepodpora 4K. Textury, efekty, kvalita ambient occlusion a motion blur je prý na PS4 i X1 totožná.

Číst více...

Zahájen síťový test Dark Souls Remastered

Zahájen síťový test Dark Souls Remastered

+ první vytípané obrázky.

Jak bylo dopředu avizováno, v těchto dnech se koná síťový test Dark Souls Remastered (Alza.cz) před plánovaným vypuštěním 25. května i pro počítače.

Teď, v pátek ve tři hodiny odpoledne, uživatelé hlásí, že tzv. Network Test předělávky je už na PlayStation 4 a Xbox One v provozu a lze se do něj přihlásit, máte-li stáhnutého klienta z dřívějška (nyní už sehnat nelze).

Oficiálním časem konání testu pro náš středoevropský region je 18:00 - 00:00.

Číst více...

Videosrovnání Dark Souls Remastered s moddovaným PC originálem

Dark Souls Remastered se blíží (25. května - Alza.cz), tak se kolegové z Digital Foundry podívali na to, jak si stojí verze pro PlayStation 4 Pro vedle originálu pro PC opatřeného fanouškovskými modifikacemi pro hezčí vizuál.

Všimnout si v oficiální předělávce můžete třeba nově přidaných efektů volumetrické mlhy, bloom či lepšího nasvícení scén.

Namco Bandai mezitím přiblížili slíbený síťový test remasteru, který proběrhne mezi 11. květnem a 12. květnem na Xbox One a PlayStation 4 (o PC verzi ani slovo) ve dvou šestihodinových seancích dle regionu. Test bude omezen na oblast Undead Parish a dovolí účastníkům vyvolat si kooperativní partnery a provést invazi do světů jiných hráčů.

Číst více...

Nový trailer Dark Souls Remastered, který bude zvýhodněn pro majitele originálu

Aby vám Bandai Namco a From Software připomněli, že se blíží 25. květen, přichystali nový trailer z Dark Souls Remastered (Alza.cz).

Uvidíte v něm některé kolosální potvory, které při svém návratu do Lordranu budete muset skolit. Majitelé Switch si ovšem budou muset na předělávku tohoto žánr definujícího akčního RPG ještě počkat.

Mpžná si ještě pamatujete na zimní kontroverzi, kdy se nejprve mělo za to, že bude nějaká sleva pro vlastníky originálu, což pak bylo dementováno ze strany vydavatele.

Číst více...

Dark Souls Remastered - souhrn dojmů, videosrovnání PS4 vs PC

Když byla hra oficiálně oznámena, hovořilo se o tom, že nebudou podniknuty žádné změny v hratelnosti.

Můžeme-li však věřit předčasně zveřejněnému článku na Fandom po hodině testování PS4 Pro verze, v květnovém Dark Souls Remastered (Alza.cz) zažijete nejednu takovou úpravu, která může mít vliv na způsob hraní.

Mělo totiž být upraveno skákání, protože akce se nyní vykonává stisknutím L3 tlačítka gamepadu jako v Dark Souls 3 či Bloodborne, takže hráči se snáze dostanou do některých oblastí či mohou provádět útoky spojené se skokem v bitvě.

Číst více...

Zkušební verze Dark Souls Remastered

Zkušební verze Dark Souls Remastered

Ještě před vydáním.

Bandai Namco se v nedávném vysílání Nintendo Direct nechali slyšet, že umožní hráčům vyzkoušet Dark Souls Remastered (Alza.cz) ještě před oficiálním vydáním 25. května 2018.

Zatím nebylo upřesněno datum, kdy se tak stane, ale navzdory avízu v souvislosti s odnoží pro handheld Switch proběhne tento Network Test i na ostatních platformách (PC, PS4 a X1) a bude přístupný všem zájemcům zcela zdarma.

Zkušební verze prý umožní hráčům otestovat určitou část předělávky Dark Souls a některé z jejích unikátních funkcí, což se u remasterů obvykle neděje - více o hře v dřívějším oznámení.

Číst více...

Za Dark Souls Remastered stojí zkušení borci

Ta samá redaktorka Kotaku, která ve čtvrtek dopoledne měla správné informace o nastávajícím oznámení Dark Souls Remastered (Alza.cz), nyní vyrukovala s pár dodatečnými informacemi.

O modernizaci hry pro všechny tři hlavní platformy (PC, PS4, X1) se stará polské studio QLOC, což by mělo být zárukou kvalitně odvedené práce. Jedná se o zkušené borce, kteří naposledy měli pod palcem PC verzi bojovky Injustice 2 pro Warner Bros (předtím mj. Dragons Dogma: Dark Arisen, Dead Rising HD, Ace Combat: Assault Horizon PC či Resident Evil 6).

Laura Kate Dale dále prozradila, že studio už na remasteru dělá téměř rok, takže prý rozhodně nejde o někoho, "kdo by byl osloven na poslední chvíli jen na udělání pár drobných změn". From Software jim prý pomáhají jen částečně, většina práce leží na QLOC. Verze pro Switch byla svěřena nějakému studiu v Číně.

Číst více...

Majitelé Dark Souls mají u Remastered 50% slevu?

Ze strany Bandai Namco a From Software jde o ojedinělý krok, který ostatní výrobci neaplikují a většinou požadují opětovně platit plnou cenu.

Kdo už vlastní ve své knihovně na Steamu hru Dark Souls 1 v Prepare to Die Edition (Alza.cz), získá v květnu při koupi nové Remastered verze pro PC automaticky slevu 50 procent.

O tomto zvýhodnění informovala produktová stránka japonského vydavatele:

Číst více...