Need For Speed

Spotlight

VideoLegends update dodělává Need for Speed, více než jen obyčejné DLC

Zdarma přidává hudbu, postavu Eddieho, stovky předmětů, vylepšení AI či reputace až na 70.

Video9 minut z bety Need for Speed

Přetéká filmovými sekvencemi z vlastních očí jako staré hry.

Zásadní události

Vlastní zpráva - V redakci jsme se zabývali, jestli se nějak více věnovat těmto závodům, když to je pouze o půl roku opožděná konverze z konzolí a ty obvykle moc čtenáře netankují, což vždy vídáme z interních statistik. Do debaty posléze vstoupil zástupce polských EA, který prohlásil:

Tento týden vychází opožděná konverze závodů Need for Speed pro počítače (Alza.cz) a odborníci z Candylandu se zaměřili na vizuální rozdíly oproti listopadovému originálu na PS4 a X1:

VideoOde dneška můžete hrát NFS PC

+ první video v 60fps.

Přestože plné Need for Speed vyjde pro PC až 17. března (Alza.cz), členové předplatitelského programu Origin Access mohou začít hrát už dnes, 9. března, a to po dobu 10 hodin.

Buď se z EA najednou stali dobromilové nebo mají černé svědomí za vypuštění nekompletní konzolové hry vloni v listopadu, kterou takto postupně dodělávaj, jiné vysvětlení asi není. Kdokoli jiný by za tolik nového obsahu napařil cenovku aspoň deset eur, pro Need for Speed na PS4/X1 bude ovšem i příští update zcela zdarma.

Need for Speed ve 4K na PC jen tak nerozeběhnete

GTX 970 potřebujete na 1080p/60fps.

Pokud máte 4K monitor a těšili jste se, jak si na PC zajezdíte v novém Need for Speed ve 4K rozlišení, asi budete muset mít pořádně nabušenou mašinu. Protože rozjet tuto hru jenom ve 1080p rozlišení a se 60 snímky za sekundu chce pořádná střeva.

Dvě třetiny prodaného Need for Speed bylo na konzoli PS4

67 procent PS4 verze, 33 procent na Xbox One.

Jak je vidět, síla konzole PlayStation 4 v porovnání s konkurenčním Xbox One vítězí u všech herních žánrů. Během prvního týdne prodejů se prodávaly dvě PS4 verze Need for Speed (koupit na Alza.cz) na jednu Xbox One verzi. Vychází to z dat GfK Chart-Track, kteří sledují prodeje ve Velké Británii.

Jak se zdá, z nového Need for Speed od EA, i když si série dala přestávku, není moc lidí nadšených. Na hře pracovalo švédské studio Ghost Games a mělo jít o celkový reboot série. Ale někteří tvrdí, že hra je přesně taková, jaká být měla.

EA vydala papěchovaný startovní trailer na Need for Speed

EA vydala papěchovaný startovní trailer na Need for Speed

EA se musí nechat, že trailery dělat rozhodně umí.

Pokud máte zaplacený přístup do EA Access na Xbox One, nové Need for Speed si už můžete zahrát. Jde o omezený trial na 10 hodin hraní.

Samotná hra vychází 5. listopadu na PS4 a Xbox One. V příštím roce poté vyjde také PC verze. Předobjednat si hru můžete na Alza.cz (PS4 verze, X1 verze).

Číst více...

BMW M2 Coupé jen v NFS

Teprve dnes odhalený reálný vůz.

Tak jako se Microsoft dohodl s Fordem na propagaci ve Forze, EA to samé učinili s výrobcem bavoráků. Dnes světu oficiálně představený reálný vůz BMW M2 Coupé (viz třeba Autocar.co.uk) se tak bude vyskytovat v jediné hře a to Need for Speed.

EA dnes odpoledne představili hudební doprovod nadcházejícího dílu Need for Speed (koupit na Alza.cz). Zatím potvrdili 61 umělců z 16 různých zemí, které vám budou zpříjemňovat jízdu okolo Ventura Bay. Je tu i jejich playlist na službě Spotify.

Začala beta Need for Speed

Začala beta Need for Speed

Co se o ní ví?

Pokud jste se nejpozději do 25. září přihlásili na homepage hry, možná na vás čeká v emailové schránce příjemné překvapení.

EA totiž začali rozesílat pozvánky do konzolového betatestu závodů Need for Speed (Alza.cz). Děje se tak ve vlnách, takže jestli ji ještě nemáte, nezoufejte, může dojít v nejbližších hodinách. Doufejte, že nejste mezi postiženými, kterým přišel kód na jinou konzoli, než na kterou ho chtěli.

Jedná se o ryze technický test pro otestování serverové infrastruktury, uzavřený masám. Takže je výslovně zakázáno šířit obrázky, natáčet videa nebo o betě mluvit kdekoli jinde než v oficiálních fórech, což už mnozí lidé i v ČR bohužel porušují.

Číst více...

Need for Speed v základu se 26 žihadly

Seznam a desítky obrázků.

Pokud seženete dostatek peněz na jejich zakoupení, mají být všechny přístupné hned od začátku hry. Seznam pochází z homepage, odkud níže najdete i mnoho desítek nových obrázků. Reboot Need for Speed vyjde začátkem listopadu pro PS4/X1 (koupit na Alza.cz), pro PC až na jaře.

EA nepatří mezi firmy, které odsouvají jednu verzi multiplatformní hry na později, naopak až dosud vypouštěli všechny souběžně. Člověk by si také pomyslel, že když na tenhle díl byly dva roky času, že se vše stíhá. Ale není tomu tak, jak už naznačil betatest...

Bez debat nejlákavější částí těchto závodů se stanou široké možnosti přizpůsobení vašeho vozu. Jak tyto úpravy přesně fungují, co vše bude možné vyladit a jak, případně jak se bude práce v garáži lišit od Underground 1 či 2, předvádí nové dlouhé video:

Proč musí být Need for Speed stále online?

Neuhádnete to - kvůli lajkům.

Období, kdy jsou všichni na dovolené nebo u vody, si EA takticky vybrali k nepopulárnímu oznámení, že letošní díl Need for Speed bude vyžadovat permanentní připojení k internetu.

Na středeční konferenci se EA věnovali jen renderovaným sekvencím s živými herci, které budou nahrazovat menu. Takže určitě uvítáte, že se objevilo vůbec první video přímo z jízdy po městě v rebootu Need for Speed. Je to sice jen kamerová nahrávka z Kolína nad Rýnem, ale vypovídá toho dost:

EA dnes odhalili gró nového NFS, čím má být příběh tak vtahující, jak slibovali: hra bude plynule prolínána živými filmečky s reálnými herci, natočené kamerou v pohledu z vlastních očí, což má Frostbite nově umět. Něco jako ve starých adventurách typu Phantasmagoria, kde se míchaly živé scény s vaším rozhodováním. Tito živí herci vás v předpřipravených sekvencích naučí např. driftovat, ale záleží na vás, kterou z pěti cest vývoje si vyberete, můžete se stát i někým jiným a pak uvidíte i jiné filmečky.

Když neustále dostáváte stejnou otázku, proč zavedenou sérii rebootujete, musíte mít připravenou celou řadu odpovědí. Opakováním jen jedné a té samé byste se do médií nedostali, navíc by byla nuda jet jako kolovrátek každý týden na nějaké výstavě tu naučenou frázi.

První video z hraní Need for Speed

+ info od EA v češtině.

Hra byla potvrzena na 3. listopadu letošního roku pro PC, PS4, X1. Má nabídnout nejhlubší přizpůsobení a vyladění vozů v dosavadní sérii NFS. Závodit se bude v otevřeném světě, který je dvakrát větší než v předešlém dílu Rivals.

Bez internetu si v Need for Speed neškrtnete

Kvůli způsobu vyprávění příběhu.

Správce sociálních sítí z EA byl přehnaně agilní, když vyvolal zbytečně brzkou kauzu svou upřímností na Twitteru, jen pár dnů po oznámení hry. V reakci na dotaz jednoho fanouška tam uvedl:

Need for Speed detailněji

Únik vlastností z obchodu.

Tak nakonec čekat až do E3 nemusíme. Pečlivě připravené představení nepředstavení, které vynikalo schopností zaplnit desítky řádků při mluvení úplně o ničem, už je pasé. Jeden britský obchod dnes večer v popisku na produktové stránce předčasně vyzradil konkrétní detaily o vlastnostech rebootu Need for Speed a je nepravděpodobné, že by si je vymyslel.

Letošní Need for Speed bude rebootem série

PREVIEW s prvními detaily přímo od producenta.

Vlastní zpráva - Úderem 18. hodiny EA oficiálně vypustili k zklamání všech čekatelů pouze teaser trailer z nového Need for Speed - s tím, že ten plnohodnotný bude k vidění až v půlce června na jejich E3 konferenci. Hra vyjde pro PC, PS4 i X1 letos na podzim, jak se vědělo. Bude "kompletním rebootem série" (EA rebooty zkrátka milují, viz třeba Mirrors Edge), takže ani nenese žádný podtitul, aby to bylo v databázích pěkně matoucí (jako už jednou s Hot Pursuit).