If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Need for Speed odloženo na příští rok kvůli Battlefield 6

Výpomoc + celý dopis šéfky EA.

Než mít dvě hry, které by obě byly buď nedodělané nebo se musely odložit, rozhodli se Electronic Arts stanovit jasné priority.

Jedničkou pro ně na letošní podzim bude Battlefield 6, zatímco slíbený nový díl Need for Speed byl odložen na rok 2022.

Důvodem je, že studio Criterion bylo povoláno na pomoc studiu EA DICE, aby mu píchlo s vojenskou multiplayerovou akcí, tudíž nemá na reboot závodů čas.

Uvedla to šéfka studií EA, Laura Miele, pro Polygon.

"K tomuto řešení jsme dospěli nejprve po debatě s Criterion a zvážení, jaký dopad bude mít jejich přispění k práci na Battlefield 6. Jak známo, Criterion makali už na Star Wars Battlefront i na předešlých dílech Battlefieldu, takže mají s DICE velmi úzké partnerství. Jsem sebevědomá, že pro ně půjde o výhru".

Pokud by s Battlefieldem někdo nepomohl, asi by se letos nestihl, protože vyvíjet hry na dálku z domova kvůli pandemii je prý velmi složité - ačkoli jinak hra prý vypadá nadějně a DICE na ni tvrdě makají, ujistila Miele. Když prý vědí, že tento rok budou mít minimálně jednu závodní hru díky akvizici Codemasters (asi tím myslí nový ročník F1?), odsunutí NFS tolik nebolelo.

Zákulisím se nicméně šíří trochu jiné obavy: zda se z Criterionu opět nestalo jen podpůrné studio, které nemá žádný vlastní projekt (přestože mu sérii NFS svěřili před rokem po odebrání Ghost Games). A jestli mu NFS po dokončení Battlefieldu 6 vůbec vrátí - zda ho spíš nedají nějakým specialistům z Codemasters, kteří pod EA nedávno přešli a pro tento úkol by byli naprosto ideálně vyhovující.

Tento díl Need for Speed od Criterionu byl poprvé oznámen na EA PLAY loni v červnu, kde z něj bylo ukázáno tech-demo.

Cover image for YouTube videoNEED FOR SPEED 2021 - EA PLAY 2020 TECH DEMO

UPDATE - níže kompletní dopis fanouškům Battlefieldu od šéfky studií EA: hra se teprve blíží fázi alfa, odhalující trailer už je hotov, hra má mít bezprecedentní rozsah a využije výkon nextgen konzolí. EA momentálně kutí 35 titulů a Criterion prý dostane čas na to, aby NFS dokončil v roce 2022 (fiskální rok 23 EA) a naplnil jeho potenciál, který vdechne svěží život do zavedené série.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Battlefield 2042

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Need for Speed

PS4, Xbox One, Nintendo GBA, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments