Skip to main content

Google Chrome přidá podporu pro gamepady

Stane se z něj časem vlastní herní platforma?

Google oznámil, že v první čtvrtině příštího roku přidá do svého prohlížeče Google Chrome podporu pro různá plug-and-play zařízení, včetně gamepadů. Bez nutnosti dodatečných pluginů.

Novinku prozradil Google developer advocate Paul Kinlan na konferenci Develop Liverpool.

Do Google Chrome přibude podpora i pro mikrofony a webkamery a to opět bez nutnosti instalovat pluginy. Plánovaná je také podpora pro WebRTC, což je open source aplikace pro video hovory, která by prý mohla podporovat technologii podobnou té, která pohání herní platformu pro streamování her OnLive, jak reportuje Edge.

Společně s pokročilou akcelerovanou grafikou WebGL, vzrůstající HTML5 podporou a častými aktualizacemi by se mohl stát Google Chrome časem zajímavou alternativou pro určité typy her.

Stále vrzůstající Google Chrome, který by se měl stát každou chvílí druhým nejpoužívanějším prohlížečem na světě, má už dlouho robustní Web Store se spoustou her, který nedávno redesignoval.

Google také relativně nedávno investoval obrovské peníze do her - nakoupil několik herních společností, investoval do jiných a nabral několik zkušených manažerů, kteří se mají v Googlu starat pouze o hry. Výsledkem jsou zatím hry na Web Store v Chrome a v Google+ (kde jsme mimochodem i my), ale určitě se chystá něco většího. Koupí Google OnLive nebo Gaikai, nebo si vybuduje vlastní systém pro streamování her?

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Read this next