Skip to main content

GTA5 a COD bude tvořit čtvrtinu všech prodejů

Tvrdí to ekonomické odhady.

Tak nějak se předpokládá, že dalšímu dílu Call of Duty a Grand Theft Auto 5 se bude dařit ve fiskálním roce 2013 dobře (fiskální rok končí v dubnu 2013). Podle ekonomické analýzy provedené společností Baird Equity Research budou prodeje těchto dvou her tvořit dokonce čtvrtinu všech prodejů za celý fiskální rok.

Co se týče výdělků, budou na tom tyto hry ještě lépe. Podle analýzy by celá třetina všech vydělaných peněz v herním průmyslu z následujícího roku měla připadnout těmto dvěma hrám.

Analýza vznikla proto, aby dokázala říct, jak se proti těmto dvěma velkým značkám bude dařit Electronic Arts a výsledek není moc pozitivní. Podle analytika Colina Sebastiana jsou "skeptičtí, že by mělo EA v tomto roce zaznamenat v konzolovém segmentu růst".

Electronic Arts bude mít podle nich problémy i v segmentech mobilních a sociálních her, kde jim bude hodně konkurovat Zynga a není také moc jasné, jak se podaří Wii U hrám.

Co by mohlo EA trošku zachránit, to by bylo vydání dalšího dílu Medal of Honor v tomto roce, o čemž se před nějakou dobou začalo spekulovat.

Read this next