Skip to main content

Hacknutí byli už také Codemasters

Unikla spousta uživatelských dat.

Jak se zdá, hackeři se v poslední době masivně zaměřili na herní průmysl. Po Sony a Nintendu došlo i k hacknutí stránek Codemasters, ze kterých získali hackeři další citlivé informace.

Codemasters informaci o hacknutí potvrdili a upozornili na něj také své zákazníky. Kvůli hacknutí byli odstaveny stránky Codemasters.com, stejně jako zadávání VIP kódu do DiRT 3 nebo jejich eStore.

"Doporučujeme vám změnit si hesla, které máte společné se svým Codemasters účtem," upozorňují své zákazníky.

Data, která hackeři získali, jsou jména, fyzické adresy, e-mailové adresy, telefonní čísla, zakódovaná hesla, vaše historii objednávek z eStore, uživatelská jména, IP adresy a gamertagy na Xbox Live.

Jediné, co zůstalo uchráněno, jsou údaje z kreditních karet, protože ty Codemasters vůbec nemají.

K tomu se váže i zpráva, že španělská policie zatkla tři členy hackerské skupiny Anonymous. Jeden z nich u sebe doma hostoval server, který pomáhal s DDoS útoky na další servery. Mimo jiné také na PlayStation Store.

Policie prý musela projít přes dva miliony logů chatů, aby zjistili, kde se členové hackerské skupiny nacházejí a odkud operují.

Vyšetřování skupiny Anonymous začalo už v říjnu 2010, kdy si ministerstvo kultury stěžovalo na útoky na jejich webové stránky. Anonymous se k tomuto útoku, což byl protest na zákon, který ministerstvo kultury prosazovalo, přihlásili.

Read this next