Skip to main content

Hardcore žně pro Kinect?

Spousty originálních her a fůra pokračování?

Minulý rok uvedl Microsoft do prodejů Kinect spolu se spoustou casual titulů. Letos by se měl Kinect podle zdrojů Eurogameru dočkat masivní podpory ve formě hardcore titulů a obecně her, které budou cílené spíše pro tradiční hráče.

Navíc se prý nemá jednat pouze o zřejmé a očekávatelné hry (Gears of War pro Kinect?), ale na E3 se má prý představit minimálně deset Kinect her, které nejsou žádnými pokračováními. K tomu mají být oznámeny ještě pokračování stávajících titulů.

V Rare se prý usilovně pracuje na Kinect Sports 2, které mají vyjít ještě letos na Vánoce. Rare kutí i další Kinect hru, ovšem o té se zatím neví vůbec nic. Snad jen to, že nebude spjata s žádnou značkou od Rare (tedy žádný Banjo Kazooie) Dance Central 2 je prý také víceméně jistotou.

Další vývojář, který už pro Kinect jednu hru udělal, pro něj vydá další dvě hry - detaily zatím nevíme. Nové studio Microsoftu Soho pak má údajně pracovat na Kinect titulu pro mladší publikum.

Microsoftí studio ve Vancouveru nabírá lidi pro práci na "tří áčkové střílečce pro Kinect", zatímco další nové studio poblíž sídla Microsoftu v Redmondu hledá lidi pro "vysoce experimentální hratelnost" pro Xbox 360 a Kinect.

Microsoft se nedávno nechal slyšet, že počet titulů pro Kinect chce letos ztrojnásobit.

Kromě již oznámené Forza 4, která bude mít podporu Kinectu britský Eurogamer zaslechl, že se chystá i Forza World - závodní titul s otevřeným světem, zřejmě také pro Kinect. V Terminal Reality se pak pracuje na Star Wars hře pro Kinect, kterou jsme mohli vidět na videích už na loňské E3.

Nezapomínejme pak na tajemný titul Kingdoms od Cryteku, který má z Xboxu 360 ždímat maximum výkonu a má se jednat o tří áčkovou FPS hru s boji na blízko pro Kinect. A co ten Alan Wake, kterého kutí Remedy a není to Alan Wake 2? Že by verze pro Kinect?

Letos byste se tedy, podle všeho, s Kinectem nudit neměli. Microsoft hodlá svoji veleúspěšnou periferii intenzivně podporovat, nejen hrami, ale také aktualizacemi firmwaru. Vývojáři si už prý pohrávají s firmwarem, který dokáže rozlišovat pohyby jednotlivých prstů. Co na to PlayStation Move?

Read this next