Skip to main content

Hardwarové požadavky PC verze Alan Wake

Na Steamu vyjde už v únoru.

Nejprve dobrá zpráva. Pokud nenávidíte Game for Windows, už je oficiální, že ho PC verze Alan Wake nebude obsahovat. Důvodem je, že hru na PC nevydává Microsoft.

Remedy se totiž rozhodlo Alan Wake vydat na PC sami, bez účasti Microsoftu a to znamená, že Game for Windows nemusí hra obsahovat. Také oznámili, že PC hráči se předělávky dočkají na Steamu již v únoru.

Hra nevyjde vůbec krabicově a na Steamu si budete muset stáhnout 7,5 GB. PC verze Alana Wakea bude podporovat Xbox360 ovladač, ale bude ho samozřejmě možné hrát také s pomocí klávesnice a myši. Součástí budou také DLC The Signal a The Writer.

Bohužel, PC moddeři se nedočkají žádných nástrojů pro upravování, protože je Alan Wake podle Remedy příliš komplexní (na rozdíl například od Max Payne) a používali i nástrojů od třetích stran.

Remedy neplánuje vydat žádné demo, takže pokud chcete vědět, jak vám hra poběží na vašem PC, budete muset důvěřovat minimální a optimální konfiguraci.

operační systém: Windows XP, Windows Vista or Windows 7

procesor: vyžadován je dvoujádrový, Athlon X2 2.8GHz nebo Core 2 Duo 2GHz

paměť: 2 GB

místo na HDD: 8 GB

grafická karta: DirectX 10 kompatibilní s 512 MB RAM, od ATI Radeon 3650 nebo od GeForce 8600GT

Remedy říkají, že aby vám hra běžela na maximální detaily, doporučují čtyřjádrový procesor a grafickou kartu, která má v této tabulce alespoň 2000 bodů.

Read this next