Skip to main content

Hardwarový týdeník hráčů - 50/2019

Herní Blade Stealth 13, levný volant a milník AMD procesorů.

- Značka Genesis tentokrát uvedla volant pojmenovaný Seaborg 350. Jak asi tušíte, zaujmout chce hlavně nízkou cenou, která ovšem neznamená absenci pedálů. Kromě toho se může pochlubit třeba velmi širokou kompatibilitou s platformami.

- AOC nevynechal ani tento týden a oznámil dva nové monitory. Společné mají skoro vše, jako třeba 34" ultraširoký VA panel, podporu AMD FreeSync či stejné prohnutí. Liší se obnovovací frekvencí a trošku také barevným pokrytím.

- Razer už doopravdy může svému notebooku Blade Stealth 13 říkat herní ultrabook. Nejnovější konfigurace totiž dostala grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 1650 Max-Q, což je velký upgrade oproti dřívější GeForce MX150. Navíc si můžete vybrat mezi Full HD a 4K displejem, který je navíc dotykový.

- AMD procesory mají za sebou menší milník na Steamu. Po dlouhé době se jejich podíl přehoupl přes 20 %. Takže každý pátý hráč zapojený do průzkumu vlastní AMD čip. S grafikami to už tak veselé není.

- Konzole Switch letos ukázala, že zvládne tak velkou a náročnou hru jako je Zaklínač 3. A toto obří a skvělé RPG tak můžeme hrát pohodlně na cestách. Studio, které má na svědomí port, prozradilo, jak nelehký úkol museli splnit. Prvotní verze portu totiž běžela na 10 FPS.

- Aktuální recenze hodnotí zvukovku Sound Blaster AE-7 od Creative. Jestli jste na audio hodně citliví a integrovaná zvukovka vám zdaleka nestačí, může se jednat o dobrou volbu. Čeká vás skvělý zvuk se spoustou možností nastavení, zároveň ale zaplatíte skoro šest tisíc.

Read this next