If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hellblade jen na PC pokořilo 100 tisíc

+ jaká karta potřeba na 60fps?

Lidé ocenili snahy relativně malého studia o nevšední tříáčkový titul s nižším rozpočtem, kterému také nahrálo do karet chytré načasování doprostřed letního sucha.

PC verze Hellblade se na Steamu prodalo přes 100 tisíc kusů, odhalilo neoficiální počítadlo majitelů, SteamSpy.

Když k tomu přičtete (zatím neznámý) odbyt PS4 verze, může se to brzy pomalu může blížit čtvrt milionu kusů, což je týden po vydání rozhodně úspěch. A staří vydavatelé, kteří projekt předtím odmítli, si mohou začít rvát vlasy...

Pro srovnání jiné hry, které vyšly v tu samou dobu: Lawbreakers na PC má 58 tisíc lidí, zatímco druhou sezónu adventury Batman: The Evil Within jen 18 tisíc.

Kolegové z Digital Foundry mezitím publikovali dosud nejpečlivější videosrovnání PC a PS4 Pro verze Hellblade. Na něm je zajímavé hlavně zjištění, jakou grafickou kartu od Nvidia či AMD potřebujete, abyste mohli hrát na počítači v 60 snímcích za vteřinu. A také jaké vliv má různé nastavení detailů na framerate. Hraní v 60 fps je prý zásadním vylepšovákem, protože pak jsou animace plynulejší a máte pocit, že ovládání reaguje pružněji. Na PS4 Pro prý 60fps mód šlape jen někde okolo 900p.

Tagged With

Comments