Skip to main content

Horor Black Death od tvůrců I Am Alive

Dokážete přežít ve smrtonosné mlze?

Francouzské studio Darkworks podepsané pod Cold Fear, Alone in the Dark: The New Nightmare a naposledy pozastaveným I Am Alive (to od něj převzala šanghajská pobočka UbiSoftu) dnes oznámilo svou novou hru, která bude, jak jinak, hororem. Její název Black Death nepatří mezi nejoriginálnější, má ale svůj důvod v nepřímém odvolávání se na masivní epidemii ze 14. století.

Hra bude first-person akcí/střílečkou, ve které se pokusíte přežít ve městě na severovýchodním pobřeží USA zasaženém smrtelnou mlhou. Ta postupně zamořuje celé prostředí a mění obyvatele v násilné mutanty. Musíte je buď zlikvidovat nebo je naopak vyléčit za pomoci vlastní kreativity, nalezených předmětů a vlastnoručně vytvořených chemických zbraní.

Různorodí mutanti se zde vlastně stanou takovou obětí vašich experimentů, u čehož byste se měli dobře pobavit. Co ale sranda nebude, jsou poslední údery v soubojích na blízko, bez nichž jen tak někoho nezabijete.

Tvůrci se dle vlastních slov soustředí na tři hlavní prvky: rychlost, plynulost a svoboda akce. Zajímavě zní i slibovaná možnost ovládat pohyb mlhy, což se stane až ke konci hry, protože vaším cílem bude vedle přežití i vyčištění města.

Black Death vyjde pro PC, PS3, X360, avšak zatím nemá termín ani vydavatele - více na homepage.

Teaser

Read this next