Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hospodářky o virtuálním Shakespearovi

Představily projekt Theatre VR.

Jindra Rohlík, nyní se změněným příjmením na Skeldal, už dávno není živ jen knihami, konverzemi Bran Skeldalu pro mobily či jejich pokračováním Sedm mágů, které se moc neujalo (dle SteamSpy jen 8 tisíc kupujících). V domácím startupu Misterine chystá projekt Theatre VR, který byl představen na listopadové konferenci GDC a nyní se dostal až na stránky tištěných Hospodářských novin.

Watch on YouTube

Jeho sloganem je, že hercem se může stát úplně kdokoliv. Tento zajímavý nápad pro využití VR headsetů popularizuje divadelní hry a kulturu jako takovou, když umožňuje stát se kýmkoli na jevišti ve slavných hrách, jako je třeba Hamlet, z nějž je zatím v rané verzi dostupná krátká pasáž. Výběr postavy pak ovlivní celkovou obtížnost, stát se lze i běžným divákem v sálu. Při samotném hraní pak před sebe dostanete text a máte možnosti interakcí s ostatními na scéně.

"Hlavním cílem projektu je vytvořit službu, kde kdokoliv může s přáteli nastudovat jakékoliv divadelní dílo a pak ho on-line přehrát divákům. Chceme v budoucnu umožnit i prodej lístků pro amatérské soubory a pomoci s propagací. To by mohl řešit v naší službě obchod s přídavky," plánuje Skeldal pro HN.

Jinak odhalil, že zájem o Theatre VR předběžně projevili provozovatel Madame Tussauds v Londýně či v Dubaji, kde by ho rádi zužitkovali ve školství. Momentálně jednají s firmou pro zapůjčování technického dema, které vzniklo během půl roku, na firemní večírky a různé akce. Tam nepochybně přijde vhod, že repliky od Shakespeara zná prakticky každý.

Read this next