If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hra podle Temné věže od Kinga?

Vedle filmu a seriálu možná i hra.

Epická několikadílná knižní série Temná věž od Stephena Kinga se možná dočká celovečerního filmu, nějakou dobu se mluvilo i o televizním seriálu a teď se také začíná mluvit o videohře.

Alespoň to tvrdí zdroje filmového serveru Ain't It Cool News, který je v oboru drbů velice zběhlý a má opravdu důvěryhodné zdroje.

"Film by měl jít do kin 13. května 2013 a pak by se měl v televizi objevit také seriál. Zatím ale nebyl film schválen, protože ještě nebyl dokončen scénář. Což znamená, že ještě není ani finální rozpočet. Studio Universal ale celý projekt hodně podporuje," říká zdroj.

"K tomu všemu se plánuje také hra, která bude dále využívat určité elementy z knižní série. Pokud půjde všechno podle plánů, na všem by se mělo začít dělat koncem léta, nejpozději na podzim."

Filmová Temná věž by měla být trilogií režírovanou Ronem Howardem. Mluví se o tom, že hlavní roli by mohl ztvárnit Christian Bale, který si nedávno odnesl Zlatý globus za svou roli ve snímku Fighter.

Sedmidílná knižní série Temná věž (osmá kniha byla nedávno oznámena) vznikala postupně celou kariéru Stephena Kinga. Hlavním protagonistou a antihrdinou je Roland Deschain, poslední "pistolník", který obsesivně pátrá právě po titulní Temné věži. Stephen King se při tvorbě hlavní postavy inspiroval Clintem Eastwoodem v období, kdy hrál ve westernech. Knižní série si ale bere inspiraci na spoustě dalších míst: u Pána prstenů, Star Wars nebo z Artušových legend.

Comments