If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hraní ve 4K na dosah a s ním nové tituly podporující DLSS

Jejich seznam + přínos.

Společnost NVIDIA informuje o blížící se dostupnosti grafických karet GeForce RTX, které přinesou výkon pro nejnáročnější moderní hry s přelomovým nastavením ve vysokém rozlišení. Zároveň upozorňuje na dalších 9 titulů podporujících DLSS.

Naštěstí pro hráče jsou monitory se 4K rozlišením cenově dostupnější. Letmý pohled na trh ukazuje několik 4K monitorů za startovací cenu pohybující se okolo 6500 Kč. Co kdysi stálo několik desítek tisíc korun je nyní na dosah ruky milionu hráčů.

Zakladatel a výkonný ředitel společnosti NVIDIA Jensen Huang mluvil o tomto tématu na přednášce na veletrhu GTC Japan v Tokiu. V dramatickém 2hodinovém představení před 4000 návštěvníky porovnával bezprecedentní schopnosti grafických karet postavených na architektuře Turing s předchozími generacemi Pascal (řada 10xx) a Maxwell (řada 9xx).

Popsal, jaký vliv má Turing na vylepšení výkonu díky platformě Deep Learning Super Sampling dostupné prostřednictvím grafických karet GeForce RTX. DLSS využívá výkon Tensor jader a aplikuje hloubkovou analýzu a umělou inteligenci do vykreslovacích technik. Výsledkem jsou ostré scény ve hře dosažené 2x rychleji v porovnání s předchozí generací grafických karet využívajících dnes již běžné anti-aliasing techniky úpravy obrazu.

V návaznosti na blížící se dostupnost grafických karet GeForce RTX naplánované na příští týden bylo oznámeno 9 nových titulů podporující platformu Deep Learning Super Sampling (DLSS) což doplňuje 16 již oznámených a celkový seznam tak nyní čítá 25 her využívající tuto technologii.

Mezi nově 9 nových her patří tyto (více o nich zde):

  • Darksiders III od Gunfire Games / THQ Nordic
  • Deliver Us The Moon: Fortuna od KeokeN Interactive
  • Fear the Wolves od Vostok Games / Focus Home Interactive
  • Hellblade: Senua's Sacrifice od Ninja Theory
  • KINETIK od Hero Machine Studios
  • Outpost Zero od Symmetric Games / tinyBuild Games
  • Overkill's The Walking Dead od Overkill Software / Starbreeze Studios
  • SCUM od Gamepires / Devolver Digital
  • Stormdivers od Housemarque
About the Author

Redakce

Contributor

Comments